Nejspíš víte, v jakém znamení jste se narodili. Možná jste si už pár řádků o svém znamení v životě přečetli. Ale na nikoho nemůže sedět charakteristika daného znamení na 100 %. Víte, že můžete být ovlivnění daleko více jiným znamením?

Je to tím, že to „naše“ znamení je tzv. sluneční znamení, které popisuje, v jaké poloze bylo Slunce v okamžiku, kdy jsme se narodili. Záleží ale také na jiných planetách. Jaká znamení v době zrození obsadily? Schválně si zkuste náš test a uvidíte, jaká skupina znamení podle živlů nejvíce vystihuje vaši osobnost. 

Instrukce

Projděte si následující výroky. Když zjistíte, že s výrokem souhlasíte, zapište si písmeno, které je uvedeno na konci věty v závorce. 

Výroky

 1. Rozhodujete se spíše rozumem než srdcem. (A)
 2. Dokážete se vcítit do druhých, aniž by vám řekli, co je trápí. (C)  
 3. Necítíte strach a do nových věcí se vrháte po hlavě. (D)
 4. Milujete společnost lidí a nudíte se, když jste sami. (B)
 5. Lidé vám říkají, že musíte mít za každou cenu pravdu. (D)
 6. Potřebujete mít věci naplánované a málokdy uděláte něco spontánního. (A)
 7. Rádi se vzděláváte a potřebujete s druhými sdílet své zkušenosti a zážitky. (B)
 8. Potřeby druhých dáváte na první místo a zapomínáte na sebe. (C)  
 9. Máte tendence druhé přesvědčovat o své pravdě a vysvětlovat své záměry.  (D)
 10.  Máte silnou intuici a některé věci víte, aniž byste je dokázali vysvětlit. (C)  
 11.  Lpíte na svých zásadách a nemáte rádi, když lidé nedodržují pravidla. (A)
 12.  Máte mnoho snů a plánů, z nichž jenom pár z nich dotáhnete do konce. (B)

Výsledek

Pokud máte převahu:

A:

Patříte do skupiny zemských znamení (Býk, Panna, Kozoroh). Jste praktičtí, stojíte nohama na zemi a rozhodujete se více hlavou než srdcem. Než něco uděláte, raději vše důkladně promýšlíte a zvažujete, proto míváte problém zachovat se spontánně. V citové oblasti býváte uzavřenější a musíte druhému stoprocentně věřit, než mu vyznáte své city.

B:
Vaše povaha odpovídá vzdušným znamením (Blíženci, Váhy, Vodnář). Máte rádi společnost lidí, jste komunikativní a snadno se seznamujete. V hlavě máte plno plánů a snů, které vám dávají energii a posouvají vás dál. Potřebujete být v pohybu a neumíte se nudit nebo stát dlouho na jednom místě.

C:

Řadíte se svým vnímáním do skupiny vodních znamení (Rak, Štír, Ryby). Jste velmi citliví, snadno vás něco rozhodí a máte silnou intuici. Míváte problém nenechat se převálcovat svými náladami. Když si najdete nějakou činnost, díky které vyplavíte své emoce, budete vyrovnanější.

D:

Svým naturelem jsou vám nejblíž ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec). Máte pořád spoustu energie a vnitřní oheň vás pohání vpřed. Do všeho se vrháte po hlavě, protože to ani jinak neumíte. Vaším nepřítelem je vaše vlastní ego. Máte problém uznat chybu a často věci posuzujete jen ze svého pohledu.

Další články

Ascendent v Beranu – co o vás vypovídá?

7. 11. 2019|0 Comments

Máte ascendent ve znamení Berana nebo někoho takového znáte? Jak se takový člověk chová, jaký je a co je pro něj typické?  Ascendent vyjadřuje náš projev navenek, jak působíme na ostatní, jak vypadáme, [...]

Proč se Býk nedá o ničem přesvědčit?

31. 10. 2019|0 Comments

Znáte nějakého Býka nebo jste se v tomto znamení narodili? Pak určitě víte, že takové osobnosti je skoro nemožné o něčem přesvědčit nebo s nimi jakkoliv manipulovat. Býk patří do kategorie zemských znamení, což [...]

Jak vychovávat dítě ve znamení Býka?

24. 10. 2019|0 Comments

Znamení Býka se vyznačuje vytrvalostí, pracovitostí a tvrdohlavostí. Býci jsou neskuteční dříči. Nic pro ně není nemožné, protože když mají cíl, dosáhnou všeho, co si zamanou. Zaručený úspěch přes noc jim nic neříká, [...]