Lidé narození ve znamení Lva jsou velmi silné osobnosti. Mají charisma a často jsou středem pozornosti, i když o to mnohdy neusilují. Vyzařuje z nich energie, která bývá lidem velmi příjemná. 

Lvi jsou sluníčkové děti

Se znamením Lva je spojeno Slunce, které v astrologii značí naši osobnost, naše ego. Děti v tomto znamení jsou také jako slunce. Hodně se smějí, umějí si užívat a baví je spousta věcí. Milují trávit čas s ostatními dětmi nebo dospělými. 

Stejně jako dokážou dát druhým energii svou pozitivní povahou, oni ji potřebují také. Mají rádi lidské teplo, a proto když jsou sami, bývají nešťastní. Na druhou stranu když vědí, že jste poblíž, jsou velmi samostatné a dokážou si sami hrát, ale musí vědět, že jste poblíž. 

Nevýhodou jejich povahy pak je, že musí být po nich, jinak se vztekají. Samozřejmě že každé dítě se umí vztekat, ale Lvi to mají přímo v povaze. Je proto dobré je někdy nechat, aby si vyzkoušeli, čeho svou urputností dosáhnou. Stejně pak ale dojde na hranice, které jim rodič musí dát, aby se z nich nestali namyšlení generálové. 

Rodič ve vodním znamení

Pokud jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), měli byste si uvědomit, že máte jinou osobnost než vaše dítě. Stejně jako spojení vody a ohně nám může být k užitku, tak se lehce stane katastrofou. Dítko ve Lvu je velmi akční, potřebuje kolem sebe lidi, a když s ním budete jednat narovinu a nebudete s ním manipulovat oklikami, budete s dítětem skvěle vycházet. 

Rodič ve vzdušném znamení  

Pokud svým datem narození spadáte do kolonky vzdušných znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) pak se rozhodně se svou ratolestí nudit nebudete. Oba budete chtít pořád vymýšlet nové aktivity, rádi budete chodit mezi lidi a nebudete volit autoritativní výchovu. Pozor jenom na to, aby si vás pak vaše dítko nepletlo s kamarádem.

Rodič v ohnivém znamení  

Sdílíte se svým dítětem ohnivý element a jste tudíž Beran, Lev nebo Střelec? Možná to na první pohled vypadá, že čím jsou si osobnosti podobnější, tím je jednodušší si navzájem vyhovět. Ale dejte si pozor, protože lidé v ohnivým znamením hůře přiznávají chybu, mají problém se omluvit a bojují s vlastním egem. Navíc pro vás platí, že s horkou hlavou neříkejte hned, co si myslíte. Mohli byste pak toho litovat.

Rodič v zemském znamení  

Pro dítě ve znamení Lva je rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) těžko pochopitelný. Lev je přímočarý, akční a optimistický, zatímco jeho rodič se spíše drží zpátky, je nohama na zemi a mívá problém mluvit o svých pocitech. Proto jako rodič nebuďte příliš tvrdí a zásadoví a snažte se potomkovi své postoje vysvětlit.

Další články

Ascendent v Beranu – co o vás vypovídá?

7. 11. 2019|0 Comments

Máte ascendent ve znamení Berana nebo někoho takového znáte? Jak se takový člověk chová, jaký je a co je pro něj typické?  Ascendent vyjadřuje náš projev navenek, jak působíme na ostatní, jak vypadáme, [...]

Proč se Býk nedá o ničem přesvědčit?

31. 10. 2019|0 Comments

Znáte nějakého Býka nebo jste se v tomto znamení narodili? Pak určitě víte, že takové osobnosti je skoro nemožné o něčem přesvědčit nebo s nimi jakkoliv manipulovat. Býk patří do kategorie zemských znamení, což [...]

Jak vychovávat dítě ve znamení Býka?

24. 10. 2019|0 Comments

Znamení Býka se vyznačuje vytrvalostí, pracovitostí a tvrdohlavostí. Býci jsou neskuteční dříči. Nic pro ně není nemožné, protože když mají cíl, dosáhnou všeho, co si zamanou. Zaručený úspěch přes noc jim nic neříká, [...]