Znáte svou planetu znamení?

Slyšeli jste už někdy o tom, že každé znamení má svou planetu? A pokud ano, víte, jaká planeta patří k vašemu znamení? Každá planeta má svůj příběh v řecké a římské mytologii. Někdo si může myslet, že dnes už jsou tyto příběhy o bozích z Olympu překonané. Na druhou stranu astrologie vnímá paralelu mezi světem na nebi a na zemi a pomocí příběhů planet tak můžeme lépe pochopit i povahu lidí. 

 

Nejsme všichni stejní, toužíme po různých věcech, máme jiné sny a plány. Stejně odlišně přistupujeme k životu a situacím, které zažíváme. Když jsme se narodili, Slunce bylo v konkrétní poloze na dráze, které říkáme ekliptika. Nacházelo se ve výseči odpovídající jednomu z 12 znamení. Našemu znamení se také proto říká „sluneční znamení“. Ostatní planety zaujímaly také své místo, a proto nejlepší obrázek o nás samých si můžeme udělat, až když všechny jevy na obloze v době narození dáme do souvislostí. Zároveň si ale můžeme udělat základní představu i ze slunečního znamení a energie planety, která k němu patří. 

 

 

Planeta Uran - znamení Vodnáře

Úranos byl podle řecké mytologie bůh nebes. Jeho matka Gaia (Země) povstala z Chaosu a porodila Úrana. Ten matku oplodňoval deštěm a země vzkvétala. Společné děti zahubil, protože pro něj představovaly něco dokončeného a hotového, což nesnášel. Až 12 Titánů se mu vzepřelo a jeden z nich (Kronos) svému otci usekl srpem úd (symbol jeho plodnosti a moci).

 

Stejně jako nebe nemá žádnou hranici a nikde nekončí, tak i pro Vodnáře neexistují žádná tabu a omezení. Vodnáři si jdou vždycky svou cestou a plní si svoje sny, které se ostatním zdají nereálné. Ale pro lidi v tomto znamení není nic nemožné. Navíc nade všechno milují svobodu a tvrdě se postaví proti tomu, kdo by je chtěl omezovat v jejich tvoření.

 

 

Planeta Saturn - znamení Kozoroha

Kronos byl jeden z Titánů, kterého matka Gaia poštvala proti jejich otci Úranovi. Usekl mu úd, ale nepodařilo se mu osvobodit své bratry, protože je otec proklel. Stal se tak absolutním vládcem všeho, ale zároveň také štvancem vlastní úzkosti.

 

Znamení Kozoroha dobře pochopíme právě ve srovnání s Vodnářem. Zatímco Vodnář nepotřebuje čas a prostor a všude vidí potenciál k tvoření, Kozoroh potřebuje konkrétní cíle ohraničené časem a svými možnostmi. Tito lidé jsou proto velmi pracovití, vytrvalí a zásadoví. Kozorozi si ale někdy na sebe šijí bič, protože jejich vlastní zásady a pravidla je mohou omezovat více, než by bylo přirozené. Tak jako v příběhu, kdy se Kronos stal štvancem své úzkosti.

 

 

Planeta Jupiter - znamení Střelce

Jupiter byl nejmladším synem Saturna. Ten pozřel všechny své děti až na Jupitera, kterého zachránila jeho matka Rheia, když Saturnovi podstrčila místo syna kámen. Když vyrostl, utkal se s otcem v boji a vyhrál. Osvobodil své bratry a stal se nejvyšším vládcem. Vládl bohům i lidem, zaručoval spravedlnost, ochraňoval slabší, byl moudrým soudcem, ale také záletníkem. Představuje princip evoluce a expanze. Podporuje růst, sebevzdělávání, práci na sobě, ale někdy nezná míru. Energie Jupitera tak může rozšířit to dobré, ale i to špatné v nás.

 

Lidé ve znamení Střelce jsou hodně akční, mají pořád co dělat a rádi se vzdělávají. Nesnášejí nespravedlnost, bojují za své ideály a celý život hledají pravdu. Někdy jsou ale při přesvědčování druhých o své pravdě příliš horliví a mohou sklouznout k fanatismu. Když si uvědomí, že existuje více cest a způsobů a někteří žijí spokojeně po svém, uleví se jim i okolí.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení