Znáte svou planetu znamení? (3. část)

V předchozích dvou článcích jsme rozebrali planety, které se vážou ke znamení Vodnáře (Uran), Kozoroha (Saturn), Střelce (Jupiter), Ryb (Neptun), Štíra (Pluto) a Berana (Mars). V tomto článku se podíváme na příběh Merkura, Venuše, Slunce a Luny. 

 

 

Planeta Merkur - znamení Blíženců a Panny

Merkur byl synem Dia. Stal se poslem bohů, ale také rádcem obchodníků, řečníků a zlodějů. Jeho předností byla komunikace. Vodil poutníky po krajině i duše zemřelých do podsvětí. Byl tvůrcem písma, vah a čísel. Spojujeme si ho především s intelektem, sdělením, informacemi, smlouvami a cestami. Odvrácenou stranou jeho charakteru pak byla lež, manipulace a dvojsmysly.

 

Hlavním znamením spojeným s energii Merkura jsou Blíženci. Jsou velmi bystří, intelektuálně nadaní a komunikativní. Dalo by se říct, že si o všechno umějí říct, ale také jsou schopni něco „okecat“ nebo se z něčeho „vykecat“. Měli by si proto dávat pozor, aby neslibovali něco, co nemohou slíbit.

 

Druhým znamením, které také vychází z povahy Merkuru, je Panna. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi zodpovědní a nemají tak společenskou povahu jako Blíženci. Zase ale jsou pečliví, přesní a důslední, jelikož Merkur je pánem písma, vah a čísel. 

 

 

Planeta Venuše - znamení Vah a Býka

Venuše (v Řecku zvaná Afrodité) byla podle mytologie bohyní lásky, krásy a rozkoše. Zrodila se z mořské pěny, kam dopadla krev useknutého údu boha Úrana. Jiná teorie ale tvrdí, že jde o dceru boha Dia, který seslal blesk do moře. Ten také svou dceru provdal za kováře Hefaista. Dokázala využívat svou krásu, takže svedla mnoho smrtelníků a jejímu kouzlu propadl také bohové Áres (Mars), Poseidón (Neptun) a Hermés (Merkur). Venuše vládne také umění, zábavě a hře.

 

Osobnosti narozené ve znamení Vah často oplývají kouzlem osobnosti. Jsou společenské, umějí flirtovat a koketovat, ale také bývají příliš důvěřivé. Mají rády krásné věci a někdy se nechají zlákat různými „cingrlátky“.

 

To Býk, který je druhým znamením spojeným s Venuší, je odměřenější, zdrženlivější a praktičtější. Nerozhoduje se tolik pod vlivem emocí, má rád svůj klid, ale také má rád hezké věci a je to rozený požitkář. Rád si dopřeje dobré jídlo, pití a nevadí mu utratit větší část peněz za věci, které mu ulehčí život a poskytnou pohodlí.

 

 

Slunce a Luna - znamení Lva a Raka

Slunce a Luna představují dualitu ve světě. Jde o princip aktivity a pasivity, den a noc, otec a matka, jedinečnost a sjednocení. Jeden bez druhého nemůže fungovat. V řecké mytologii se bůh Hélios (Slunce) zavázal, že svému synovi Faethónovi splní každé přání. Ten pak zatoužil předvést se svým kamarádům a chtěl se svézt slunečním vozem po nebi. Hélios věděl, že to znamená jistou smrt. Nakonec syn nezvládl řízení, zřítil se na zem a způsobil požár, při kterém málem zanikl svět bohů a lidí.

 

Lidé narození ve znamení Lva jsou od přírody vůdci. Často jsou středem pozornosti a mají charisma. Jsou velmi velkorysí a mají rádi, když mohou svou rodinu a přátele pohostit. S čím ale bojují, je jejich ego. Dělám jim problém uznat svou chybu a omluvit se.

 

Příběh bohyně Seléné (Luny) je o nešťastné lásce. Zamilovala se do smrtelníka Endymióna. Zeus ho uvrhl do hlubokého spánku. Jedna verze mýtu říká, že se Seléné trpělivě hlídala, ale on se nikdy neprobudil. Jiná verze praví, že se nakonec probudil a měl s ní několik dětí.

 

Osobnosti ve znamení Raka jsou rození pečovatelé. Milují se starat o druhé a jejich potřeby dávají na první místo. Zapomínají tak často na sebe, proto pak bojují s přepracovaností, únavou nebo depresemi. Pokud si najdou činnosti, díky kterým načerpají energii, budou v životě šťastnější.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení