Znáte svou planetu znamení? (2. část)

V předchozím článku jsme rozebrali planety, které se vážou ke znamení Vodnáře (Uran), Kozoroha (Saturn), Střelce (Jupiter). V tomto článku se podíváme na planety Neptun, Pluto, Mars a jejich příběh podle řecké a římské mytologie.

 

 

Planeta Neptun - znamení Ryb

Když Kronos dobojoval se svými 12 syny, nakonec si tři z nich rozdělili svět. Zeus (Jupiter) se stal nejvyšším vládcem, Hádes (Pluto) vládl podsvětí a Poseidón (Neptun) panoval vodstvu. Poslední jmenovaný se ale cítil ukřivděný a záviděl Diovi, že je absolutním vládcem. Pokoušel se ho svrhnout (dokonce i s pomocí Diovy manželky Héry), ale neuspěl. Je velmi nevyzpytatelný, protože dokáže vyvolat bouři i zemětřesení. Je jako voda, která nemá hranice a má své hloubky.

 

Stejně tak i lidé ve znamení Ryb životem často proplouvají a mají svůj svět, do kterého pouští jen málokoho. Jsou velmi citliví, ale jejich citlivost se kryje se zranitelností, proto si kolem sebe tvoří krunýř a mohou působit nepřístupně. V jejich mysli a duši nenajdeme nic nebezpečného, ale naopak svět plný fantazie, kde je všechno možné.

 

 

Planeta Pluto - znamení Štíra

Hádes se utkal spolu se svými bratry v boji s otcem. Po svém vítězství se ujal vlády nad říší mrtvých. Svou ženu Persefonu získal násilím. Když trhala květiny, náhle pod ní pukla země a on ji stáhl k sobě do podsvětí. Hádes představuje poslední soud. Chvíli, která je na hranici života a smrti. Spojuje v sobě oba protiklady a zároveň ztělesňuje všechno skryté, zamčené a nevědomé.

 

O lidech ve znamení Štíra se říká, že vás bodnou, když to nejméně čekáte. Není to tím, že by byli ze své podstaty zákeřní. Mají černobílé vidění světa a nesnášejí lež a přetvářku. Všechno, co je falešné, odmítají, proto celý život trpí pocitem, že musejí jít do hloubky a objevit jádro problému, podstatu věci. Můžete se v jejich společnosti cítit nesví, protože vás rentgenují až do morku kostí. Víte, že před nimi není prostor si na cokoliv hrát.

 

 

Planeta Mars - znamení Berana

Bůh války Mars (v Řecku nazývaný Áres) byl synem Dia a Héry. Proslul svou bojovností a urputností, která vadila otci Diovi. Ten by ho nejraději svrhl do Tartaru, ale bránilo mu vědomí, že jde o vlastního syna. Mars vládl vojsku a miloval bitvy. V Řecku nebyl oblíbený, zato Římané ho uctívali a přiřkli mu vládu i nad zemědělstvím. Jeho energii tak můžeme vnímat jako proces ničení (válka) nebo tvoření (orba).

 

Lidé ve znamení Berana jsou také velmi bojovní a vrhají se do všeho naplno. Mají energii na rozdávání a často jsou průkopníci, kteří razí cestu. Stejně jako u boha války může mít jejich energie dvojí povahu. Buď svou tvrdohlavostí a ctižádostivostí něco získají, nebo mohou svou urputností toho spoustu pokazit a přijít o všechno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení