Zemská znamení mají pevnou půdu pod nohama

Kozoroha, Býka a Pannu by možná někteří do stejné škatulky nedali. Osobnosti narozené v těchto znamení mají jinou povahu, ale spojuje je stejný živel - země. To je naše pevná půda pod nohama, po které chodíme a která nám dává jistotu. Stejně jako voda i země symbolizuje život. Vychází z ní všechno živé a zase se do ní vrací. Po smrti jsme pohřbení do země a zasypáni hlínou. Zároveň nám země dává potravu, což žádný jiný živel nedokáže. Díky ní můžeme vypěstovat dary jako zeleninu, ovoce, brambory a další.

 

Zemi můžeme vlastnit a zužitkovat ji. Je hmatatelná a dokážeme s ní pracovat. Můžeme do ní zasadit stromy, keře, rostliny nebo plodiny. Dává nám potěšení pro oči v případě barevných květin nebo pro chuť v případě jídla. Práce na zahradě je pro hodně lidí skvělým odpočinkem. Sázíme a fascinovaně pozorujeme proces, jak se ze semínka stává rostlina, která nám za nějakou dobu dává plody.

 

V neposlední řadě je tu Země s velkým „z“. Naše planeta je místem, kde se rodíme, žijeme a umíráme. Je jen na nás, jak se o ni staráme a jaké podmínky si pro život na Zemi vytvoříme. Svým chováním ovlivňujeme budoucnost. Jakmile nám přestane záležet na prostředí, v jakém žijeme, Země nám to vrátí i s úroky.

 

Lidé v zemském znamení Býka, Kozoroha nebo Panny stojí nohama na zemi a málokdy se nechají unést svými sny. Neznamená to, že by nedokázali snít, ale jejich racionální a praktická povaha jejich přání rozpracovává do konkrétních plánů a cílů. Jsou proto ctižádostiví, ale rychlý úspěch jim nic neříká. Netouží zbohatnout přes noc, ale dokážou několik let dřít, až dosáhnou toho, co si naplánovali. Možná vám budou připadat nedůvěřiví, pokud jim začnete říkat své plány. Je to ale jenom tím, že zemský živel v nich vždycky bude podporovat touhu se něčeho dotknout, uchopit to a nakonec pochopit. Nevědí, co vám mají říct na něco pro ně abstraktního. Když se jich ale zeptáte na konkrétní problém, ochotně vám poradí a pomůžou.

 

 

Kozoroh jako pevná půda

Teď si představte tvrdou, neobdělanou půdu. Skoro to vypadá, že na ní nemůže nikdy nic vyrůst. Vidíte jenom hlínu, těžkou a suchou. Víte, že bude potřeba hodně času, práce a trpělivosti, abyste mohli sklízet plody. Ale to Kozorohovi nevadí. Naopak. Dlouhý proces vnímá jako přirozenou součást práce. Lidé ve znamení Kozoroha jsou ti, co jsou jako vytrvalí průkopníci. Nevadí jim přijít na „neobdělanou půdu“ a něco začít. Na rozdíl od Berana pak ani nemají problém to dokončit. Nevrhají se do nové činnosti s takovou vervou, ale mají přesný plán a cíl ho dokončit.

 

 

Býkova bohatá zahrada

Představte si velkou zahradu. Je na ní všechno, co člověk dokáže vypěstovat. Různé druhy zeleniny jako osvěžující okurky, šťavnatá rajčata, zdravé cukety a velké dýně. Všechno si můžete utrhnout a poté zpracovat v kuchyni do výtečných pokrmů. Jdete o políčko dál a už vidíte sladký hrášek a sytě červené jahody, jež sbíráte do hrsti a hltáte je. A kousek za zahradou vidíte ovocný sad, z jehož stromů si trháte plnou náruč plodů. Chutná jablíčka, sladké hrušky a šťavnaté třešně. Je vám hezky a jste pyšní na to, co jste si vypěstovali. Stejně jako člověk narozený ve znamení Býka, který poctivou a vytrvalou prací dokáže dojít ke svému cíli. Je trpělivý a pracovitý a dokáže udržet tempo s přírodou, protože ví, že ta ho odmění svými plody. Je také požitkář a umí si život vychutnávat plnými doušky. Má rád skvělé jídlo a pití. Není žádný asketa a v jeho společnosti se budete cítit dobře, protože vás rád pohostí.

 

 

Květinový ráj díky Panně

A pak ze zahrady dojdete do květinového ráje. Okouzlí vás pestrobarevná paleta všech různých vůní květin. Každá z nich dostává tu nejlepší péči. Zahradník je totiž ve znamení Panny. Je pečlivý, precizní a neunikne mu žádný detail. Ví, jakou péči každá rostlina potřebuje, a důsledně to dodržuje. Je za tím velká dřina a pečlivost, ale on to jinak neumí. Lidé narození v Panně jsou velmi zodpovědní a vždy splní to, co vám slíbí. Někdy ale mají problém z detailů vidět celek a jsou spoutaní svými zásadami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení