Tichá voda břehy mele

Rak, Štír a Ryby patří do kategorie vodních znamení, i když většina lidí by tam kvůli názvu dala i Vodnáře. Ten si místo vody lítá raději v oblacích. Vodní znamení jsou spíše introvertní, citlivá a přemýšlivá. Mají bohatý vnitřní svět plný nálad, pocitů a myšlenek, které se mění několikrát denně. Není lehké porozumět, co se v nich odehrává, protože si navíc drží ostatní od těla. Ti, kterým se svěří a pustí je do svého světa, to mohou považovat za velký úspěch a štěstí.

Na druhou stranu se vodní znamení dokážou obětovat pro druhé a neznají hranice. Stejně jako voda. Tento živel má hranice pouze tehdy, pokud mu je dáme. Nalijte si vodu do sklenice a pozorujte, jak je stojatá a klidná. Teď si představte, že by sklenice praskla. Voda by se rozlila všude kolem. A naopak když vodu nalijeme do hrnce a přivedeme k varu, změní skupenství a přemění se v páru. Voda je tak symbolem koloběhu života. Odpařená voda z moře vytvoří mraky, ze kterých se ve formě deště opět dostane zpátky dolů.

Voda má (stejně jako ostatní živly) také svou odvrácenou stranu. Představte si třeba záplavy. Nevzniknou rychle a nejsou ze začátku takovou hrozbou jako oheň způsobující požár. Voda se postupně vylévá z břehů, půda ji nestíhá vstřebávat a živel nabírá na síle. Ve výsledku může způsobit závažnou katastrofu s nevratnými škodami.

Taková jsou i vodní znamení. Říká se „tichá voda břehy mele“. Osobnosti ve znamení vody mlčí jen zdánlivě. Chvíli je pozorujte při debatě. Málokdy jsou prvními, kteří nahlas vykřikují své názory a prosazují je. Jejich námitky většinou ani neuslyšíte, protože je „polknou“ a nevysloví je. Když se jim ale něco bude zdát za hranicí únosnosti, spustí vlnu tsunami a vy se nestačíte divit. Jako když „přeteče hrnec“ nebo „bouchne papiňák“.

 

 

Voda ve znamení Raka

Voda má ale také relaxační a blahodárné účinky. Ponořit se do vody, na nic nemyslet a jen tak odpočívat nám dodá hodně energie. Nebo být v blízkosti vody v přírodě a vychutnávat si klid a pohodu má také něco do sebe. Představte si malý potůček s čirou vodou, ve které si smočíte nohy nebo osvěžíte obličej. Potůček skoro ani není slyšet, ale dodává vám pocit naplnění a harmonie. Takto se budete cítit i ve společnosti Raka. Osobnosti v tomto znamení si jdou vždy svou cestou, ale nezřídka se stávají obrovskou inspirací pro ostatní. Jejich něžnost, obětavost a štědrost nezná mezí. Kolikrát ani nemusí nic říkat, ale vy stejně jako byste slyšeli jejich rady a víte, že to s vámi myslí dobře. A tak jako se potůček vlévá do rybníka nebo řeky, oni také potřebují druhé lidi, aby udělali první kroky k svým velkým cílům. Mívají totiž problém prosadit se.

 

 

Štír jako velká silná řeka

Teď si představte, že sedíte u řeky. Je velká a silná. Skoro nedohlédnete na její druhý břeh a bezpečněji se cítíte, pokud se po ní plavíte třeba na lodi, než že byste ji přeplavali. Přesto vás láká skočit do ní a k druhému břehu doplavat. Ale víte, kterým místům se máte vyhnout, kde nebezpečné proudy odnesly duše na jiný břeh než tam, kam měly namířeno. Takový je i Štír. Patří k velmi silným znamením, ale nikdy přesně u něj nevíte, co od něj můžete čekat. Má také své spodní proudy, do kterých se můžete zamotat, aniž byste věděli, jak jste se do nich dostali. Udržují si velký odstup od ostatních a málokomu dají příležitost, aby nahlédli do jejich nitra. Pokud si získáte jejich důvěru a svěří se vám, je to výjimečná záležitost a vy je poznáte z jejich dlouho ukrývané citlivé stránky.

 

 

Znamení Ryb je nekonečný oceán

A teď si v mysli vybavte oceán. Nevíte, kde začíná, ani nedohlédnete na jeho konec. Je obrovský a rozpíná se podél pobřeží. Můžete se s nadšením vrhnout do jeho vln nebo v noci fascinovaně sledovat odrážející se měsíc na jeho hladině. Cítíte jeho sílu, když pozorujete příliv a odliv, ale nebojíte se. Jste až nezvykle klidní. Podobný pocit zažijete i ve společnosti osobností narozených ve znamení Ryb. Jako by byly bez názoru, ale je to jako bezbřehost oceánu. To, že nedohlédnete na jejich hranice, neznamená, že žádné nemají. Rybám často lidé nerozumí. Jdou si svou cestou - nenápadně, pomalu a téměř nehybně. Když se ale otočíte zpět, zjistíte, jak velký kus ušly a kolik toho dokázaly. Zrozenci ve znamení Ryb jsou velmi cílevědomí, ale nikam nespěchají. Vědí, že vše má svůj čas. Tuhle jejich vlastnost jim ostatní znamení můžou závidět.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení