Slunce ve znameních

V článcích ze série Jak si vyložit horoskop jsme si řekli základní informace o tom, co potřebujeme k výkladu osobního horoskopu a co v něm sledujeme. V následujících článcích vám postupně představíme jednotlivé planety (řadí se tam Slunce i Luna, i když z pohledu astronomie je tak nazývat nejde). 

 

Slunce v horoskopu

Slunce představuje naši osobnost a to, jací jsme uvnitř, jakou máme duši.

  • Jakou máme povahu?
  • Co je náš charakter bez ohledu na okolnosti?

Když se nás někdo zeptá, v jakém znamení jsme se narodili, tak to znamení odpovídá poloze Slunce v okamžiku našeho narození. Proto např. znamení Berana začíná prvním jarním dnem, kdy jsou den a noc stejně dlouhé. 

 

Slunce ve znameních

Tato sluneční znamení jsou všem nejvíce známá, protože jejich charakteristiky na nás nejvíce sedí. Neměli bychom ale zapomínat i na další planety a aspekty, které ovlivňují náš charakter. Sluneční znamení nejsou 100% a nikdo nemá povahu čistě jen podle jednoho znamení. Pojďme si shrnout charakteristiku jednotlivých znamení.

 

Slunce v Beranu

Člověk ve znamení Berana je ctižádostivý, akční a energický. Žije rychle, vrhá se do všeho po hlavě a je tvrdohlavý. Málokdo s ním udrží krok, ale zato cesta s ním je velmi dobrodružná. Má také plno plánů a je velmi cílevědomý. Pro druhé je velkou inspirací tím, co všechno zvládá díky své pevné vůli a schopnosti postavit se problémům čelem. Nikdy neustupuje, což může být výhoda, pokud je potřeba něco vyřešit, ale také problém, když se jedná o kompromisy ve vztahu. Osobnosti narozené v Beranu by si tak měly dát pozor na to, aby je jejich ego netlačilo do konfliktů s lidmi, které mají rádi. Mají horkou hlavu, rychle reagují a mohou v hádce říct něco, co je později bude mrzet.

 

Slunce v Býku

Člověk ve znamení Býka je trpělivý, pracovitý a klidný. Nedá se lehce přesvědčit, bývá zatvrzelý a nerad se přizpůsobuje změnám. Na druhou stranu je věrný nejen svým zásadám, ale i lidem kolem něj. Nedá dopustit na poctivou práci, schopnost vytrvat a krůček po krůčku dosáhnout úspěchu. Nic mu neříkají tipy na zaručeně rychlé bohatství nebo nezávazné románky. Vždy dává přednost všemu dlouhodobému, ať už jde o partnerské vztahy nebo dosažení pracovních cílů. Jeho stabilní povaha ho předurčuje k tomu, že ho máloco rozhází nebo vyvede z míry. Takový typ chování má ale i svá úskalí. Býci se špatně přizpůsobují změnám a nedají se lehce o něčem přesvědčit. Mohou pak působit, že jim na druhých nezáleží a myslí pouze na sebe.

 

Slunce v Blížencích

Člověk ve znamení Blíženců je společenský, komunikativní a přátelský. Má hodně zájmů, takže zapadne do každé společnosti. Rád cestuje a poznává něco nového a málokdy se zastaví. Z důvodu velkého množství aktivit pak může působit roztěkaně a mívá problém dotáhnout věci do konce. Neměl by proto druhým slibovat něco, co nemůže splnit. Myslí to dobře a je zvyklý lidem vyhovět a pomoct jim, ale nedokáže dlouho dopředu plánovat a nakonec zjistí, že z časových důvodů nemůže všechny své závazky zvládnout. Je škoda, aby v němu pak okolí ztrácelo důvěru. Jestliže zapracuje na vytrvalosti, sebedisciplíně a odřekne některé své plány, bude se mu snadněji plánovat a žít.

 

Slunce v Raku

Člověk ve znamení Raka je citlivý, empatický a obětavý. Velmi mu záleží na rodině, rád pečuje o druhé, ale často zapomíná na sebe. Raději se přizpůsobí, než by vyvolal hádku, ale pak se může cítit nejistě. Má bohatý vnitřní svět plný myšlenek a nálad a mnohdy je pro ostatní hádankou. Jeho výzvou v životě je naučit se pracovat se svými emocemi, aby si svou náladovost nevybíjel na druhých. Svou energii může vložit do kreativní činnosti, která mu pomůže vyjádřit emoce a zároveň si vyčistit hlavu, která je plná myšlenek. Neměl by se také trápit minulostí a bát se udělat krok ke splnění svých snů. Má dar nacítit energie lidí a odhadnout své síly, proto stačí nenechat se zabrzdit svým strachem a pustit se do všech plánů naplno.

 

Slunce ve Lvu 

Člověk ve znamení Lva je společenský, velkorysý a akční. Má organizační schopnosti a miluje pocit mít všechno pod kontrolou. Někdy by měl nechat věci volně plynout a dovolit druhým, aby mu pomohli. Nesnáší nudu, často bývá středem pozornosti a má přirozenou autoritu. Překážky bere jako výzvy, které ho posouvají dál, a v krizových situacích dokáže rychle jednat. Je také velmi zodpovědný, od problémů neutíká ani nestrká hlavu do písku. S čím se ale v životě může potýkat, je jejich neschopnost uznat chybu a omluvit se. Pokud si tento svůj nedostatek uvědomí a zapracuje na sobě, zlepší se jeho vztahy s druhými.

 

Slunce v Panně

Člověk ve znamení Panny je pečlivý, zodpovědný a zásadový. Nemá rád chaos, je zaměřený na detail a je sebekritický. Neměl by v životě tolik lpět na maličkostech a měl by se naučit být spontánnější a více se radovat ze života. Jeho pracovitost a zodpovědnost je dobrým předpokladem pro spořádaný život, ale v jeho případě ho tyto vlastnosti dohánějí k workoholismu a perfekcionismu. Měl by si proto dávat pozor, aby pečlivý a důsledný přístup mu nebyl na škodu místo k užitku. Také by si měl více věřit a nepodceňovat se, protože Panna je znamením s největšími sklony k nízké sebedůvěře. V životě nemusí být všechno promyšlené, aby to vyšlo. Někdy stačí dát na svůj dobrý pocit, nechat se unést počátečním nadšením a vrhnout se do toho po hlavě!

 

Slunce ve Vahách

Člověk ve znamení Vah je společenský, komunikativní a obětavý. Nedělá mu problém navazovat kontakty s cizími lidmi, ale není rád středem pozornosti. Má analytické schopnosti, ale chybí mu schopnost rychle se rozhodovat, Také nesnáší konflikty, nespravedlnost a přetvářku. Neumí druhým říkat ne, proto se vždycky bude snažit, aby kolem něj byli lidé spokojení a šťastní. Měl by si ale uvědomit, že se nejde zavděčit všem. Při péči o druhé zapomíná na sebe a pak je nešťastný. Když si toto uvědomí a změní svůj přístup, bude se cítit lépe.

 

Slunce ve Štíru 

Člověk ve znamení Štíra je empatický, spravedlivý a tajuplný. Dokáže se nacítit na energie druhých lidí, má výbornou intuici a bystré myšlení. Drží si lidi od těla, než jim dá svou důvěru. Mívá také problém odpouštět, ale lidem, kterým důvěřuje, vždycky rád pomůže. Pozor by si měl dávat na svůj sarkasmus směrem k okolí, které nemusí mít pochopení pro jejich názor. Štíři si nepotrpí na sladké řeči a nejsou ani zvyklí chodit kolem horké kaše. Jestliže uberou alespoň trochu ze svého svérázného stylu komunikace, bude se jim lépe vycházet s druhými a zamezí konfliktům.

 

Slunce ve Střelci

Člověk ve znamení Střelce je akční, upřímný a idealistický. Stále touží poznávat nové lidi a místa, rád cestuje a potřebuje se vzdělávat. Jeho touha po informacích a schopnost dělat několik věcí najednou může být pro něj výhodou i problémem. Je přímočarý a říká druhým věci na rovinu. Někdy ale příliš tlačí na pilu a jeho upřímná slova mohou druhé bolet. Na druhou stranu bývá ve vztazích věrný a zodpovědný, a klade důraz na tradiční hodnoty.

 

Slunce v Kozorohu

Člověk ve znamení Kozoroha je praktický, vytrvalý a zásadový. V životě se rozhoduje spíše hlavou než srdcem a všechno důkladně promýšlí, než se rozhodne. Jeho rozum mu ale někdy brání otevřít se pocitům, dát je najevo a být otevřenější. Měl by více zapojit svou intuici a citovou stránku.Tu spíše potlačuje a jejich protějšek pak může mít pocit, že jedná pouze hlavou a že si ho vybral pouze na základě nějakého svého algoritmu. To je pak škoda, protože Kozorozi city mají, umějí milovat, obětovat se nebo se dojmout. Jen o tom zřídkakdy mluví.

 

Slunce ve Vodnáři

Člověk ve znamení Vodnáře je svobodomyslný, bohémský a vizionářský. Nesnáší zákazy, pravidla a tabu. Jde si vždy svou vlastní cestou. Může působit namyšleně, protože se stará především sám o sebe, ale každému rád pomůže. Má také v hlavě spoustu plánů a k údivu lidí kolem se mu vždycky podaří je dotáhnout do konce. Tito lidé si tak celý život plní své sny. Na druhou stranu k tomu potřebují hodně svobody a cokoliv je svazuje, od toho utíkají pryč. Ať už je to vztah, který se nikam nevyvíjí, nebo práce, kde se nemohou realizovat. Nedokážou fungovat v nepohodlí, proto jim nedělá problém udělat tlustou čáru a jít dál.

 

Slunce v Rybách

Člověk ve znamení Ryb je empatický, citlivý a intuitivní. Málokdy je rád středem pozornosti a spíše si lidi drží od těla, než jim začne důvěřovat. Dokáže ale rychle poznat, jaká je celková atmosféra a energie ve společnosti druhých. Je jako houba, která nasává pocity, radosti a trápení ostatních, ale pak zapomíná na sebe. Jeho úkolem je vytvořit si své hranice. Pak musí být důsledný, když je ostatní nerespektují. Jinak mu brzy dojde energie a vnitřní přetlak se projeví na zdraví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení