Řekl vám astrolog, že jste dominantní?

Možná jste někdy byli u astrologa a ten vám řekl, že jste dominantní. Jak se dá tento rys povahy v horoskopu zjistit?

 

Dominanci nebo submisivitu můžeme z horoskopu vyčíst podle znamení s tzv. aktivní nebo pasivní polaritou. Mezi aktivní znamení patří: Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec a Vodnář. Zbylých šest je pasivních. Neznamená to, že pokud jste se narodili v jednom z těchto znamení, jste automaticky dominantní člověk.

 

V době vašeho narození bylo Slunce v jednom z 12 znamení. Když se mluví o tom, že jste se narodili v nějakém znamení, má se na mysli právě toto. Ostatní planety a Měsíc (v astrologii se používá výraz Luna) zaujímaly také svou polohu ve zvěrokruhu. Mezi prvky počítáme ještě Severní uzel a ascendent. 

 

Je proto důležité podívat se na svůj horoskop v době narození (pro přesný výklad je potřeba znát i hodinu a minutu narození). V jakých znameních leží Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto, Severní uzel a ascendent? Pokud jsou tyto prvky obsazené z větší části znameními s aktivní polaritou (větší váhu má poloha Slunce, Luny a ascendentu), pak jste osoba, která spíš přichází s novými podněty, nápady a jste aktivní.

 

Někdo takové vlastnosti může říkat dominance. Neznamená to ale, že byste museli být ti, co jdou přes mrtvoly nebo tlačí na pilu. Navíc převažující polarita nemusí nutně znamenat, že se neumíte přizpůsobit. O tom pak hovoří další prvky a aspekty v horoskopu, které by zkušený astrolog měl umět vysvětlit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení