Proč se všichni bojí Štíra?

Štír je znamení, o kterém většinou nekolují dobré historky. Možná znáte starou bajku o štíru a žábě, kdy štír prosí žábu, aby ho na zádech převezla na druhý břeh. Žábě se do toho nechce, protože ví, že štíři bodají a se svými pochybami se štírovi svěří. Ten ji přemlouvá a slíbí, že nic takového neudělá. Tak žába svolí a když jsou asi v půlce cesty, štír ji bodne. Žába umírá a nechápe, proč je štír tak krutý. On se omlouvá a svůj čin odůvodní tím, že si nemohl pomoct, protože je štír.

 

Možná jste zažili situaci, kdy vám člověk z blízkého okolí narozený v tomto znamení řekl něco jízlivého nebo vás svým chováním nepříjemně zaskočil. V charakteristice povaze Štírů najdeme výrazy jako pomstychtivost, zákeřnost nebo nevyzpytatelnost. Byla by chyba házet zrozence do jednoho pytle, přistupovat k nim s nedůvěrou nebo je rovnou odsoudit. To určitě není ani účelem tohoto článku.

 

 

Štír je štír a štírem zůstane

Zároveň ale díky znamení, ve kterém jsme se narodili, nám byly dány do vínku určité vlastnosti a způsob, jakým chápeme svět kolem nás. Stejně tak charakter ovlivňuje i naši komunikaci a to, jak vycházíme s druhými. Štíři například mají velký dar empatie, dokážou se rychle zorientovat v novém prostředí, poznat energie a nálady lidí a reagovat podle toho. Možná si v jejich blízkosti někdy připadáte jako pod rentgenem. Jako by nemělo cenu lhát nebo něco předstírat. Lidé v tomto znamení si nepotrpí na povinné společenské „small talky“, jdou rovnou do hloubky, k jádru věci. Proto někdy působí namyšleně a jejich chování je pro některé lidi z jejich okolí nevhodné. Štír jde ale vždy k podstatě věcí, a tím pádem se vám klidně vysměje, když mu řeknete o svých smělých plánech. Nedělá to proto, aby vám ublížil nebo vás odradil. Naopak vám úspěch přeje ze srdce a kdykoliv budete potřebovat, tak vám pomůže. Vaše plány mu holt v danou chvíli jen přišly moc naivní a tak se začal smát, protože se neumí přetvařovat a reaguje tak, jak cítí.

 

 

Neberte si kritiku od Štíra osobně

Jestliže si uvědomíte, jak Štír funguje, nebudou vás trápit jeho reakce, protože si je přestanete brát osobně. On vaši změnu vycítí a paradoxně vám začne důvěřovat. Nebudete v jeho poli představovat nebezpečí, jak je běžně zvyklý. Nezapomínejme, že štír (zvíře) má v ocásku jed, proto i jeho zrozenci jako by byli stále připraveni se bránit. Nikdo na ně ale neútočí, a tudíž zbytečně mohou ztratit dobré lidi kolem sebe. Stojí proto za to dát Štírovi šanci, nebrat si osobně jeho poznámky a být s ním v kontaktu i nadále. Pak se i on, který je zprvu nedůvěřivý a drží si lidi od těla, otevře a vy poznáte jeho citlivou stránku. Zjistíte, že velmi ctí hodnotu přátelství nebo lásky, nevyzradí žádné tajemství a nezklame vás. A proti tomu jsou ironické poznámky nepodstatné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení