Proč se Váhy nedokážou rozhodnout?

Váhy, jak už název jejich znamení napovídá, mívají v životě problém s váhavostí. Jestliže jste za svůj život potkali někoho v tomto znamení, víte, co máme na mysli. Když jste například s takovou osobou v restauraci, je skoro nemožné, aby byla schopná si vybrat z jídelního lístku. Možná si říkáte, že jde o banální věc, ale pro Váhu je jakákoliv volba komplikovanou záležitostí.

Váhy při možnosti volby začnou panikařit. U každé varianty jim totiž v hlavě začnou automaticky naskakovat výhody a nevýhody. Cítí, že jakmile se rozhodnou, budou litovat, protože ještě dostatečně nezvážily všechna pro a proti. V jejich hlavě to při výběru jídla pak může vypadat nějak takto: „Mám si dát salát s kuřecím masem? No, po salátu je mi dobře, ale na kuřecí zrovna nemám chuť. Nebo pečená vepřová žebra? Ty by mi chutnaly, ale nesním k tomu tolik pečiva a třeba mi bude scházet příloha. Tak jenom polévku a dezert? Co když mě polévka zasytí, ale nebude mi chutnat.“

Takhle by se dalo pokračovat dál. Nervozita narůstá, váš spolustolovník skoro hypnotizuje polední menu a vy nevíte, co se děje a hlavně co tak dlouho trvá. Určitě mu v takové chvíli nepomůžete, když na něj budete tlačit, aby se už nějak rozhodl. Spíš se zeptejte, co si chce dát, mezi čím váhá a na co má chuť. Potom mu navrhněte jedno z jídel s dobrým argumentem, proč je to pro něj ta správná volba.

Tímto způsobem lze Vahám s jejich typickým povahovým rysem pomoct. Ale zároveň byste neměli získat pocit, že jsou Váhy lehce zmanipulovatelné. Když už se rozhodnou, tak si za svou volbou stojí a nedělá jim problém si ji prosadit. A když je nepřesvědčíte, klidně budou váhat dál. Jsou už prostě takové. :-)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení