DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Proč jsou Raci takoví samaritáni?

Pro lidi narozené ve znamení Raka je charakteristická jejich citlivost a empatie. Dokážou se dobře nacítit na druhé a rádi o své blízké pečují. S vodním znamením Raka si spojujeme Lunu, která je symbolem přijímání, reakce, pasivity a domova. Je také ztělesněním matky a její bezpodmínečné lásky k dítěti. 

 

Tím můžeme lépe pochopit tyto letní zrozence, protože pro ně je pomoc a péče takovou samozřejmostí, že často zapomínají na sebe. Když se dostanou do bodu, kdy už jim nezbyla žádná energie, je už většinou pozdě a způsobí jim to zdravotní problémy. Měli by se proto naučit více myslet sami na sebe a vnímat signály svého těla. Díky své citlivosti dokážou dobře poznat, kde končí hranice jejich úsilí. 

 

Také mají bohatý vnitřní svět plný nálad a pocitů. Udělají nejlépe, když tuto obrovskou energii přemění. Mohou jít cestou umění a namalovat třeba obraz, vyjádřit se tancem nebo něco vyrobit. Jakmile ale svůj vnitřní svět podcení, mohlo by se stát, že budou podráždění a své nálady si budou vybíjet na druhých. To je pak škoda, protože osobnosti ve znamení Raka jsou mírumilovné a nerady se hádají. 

 

Dalším úskalím jejich povahy může být jejich nerozhodnost. V tomto dokážou jako jediní konkurovat lidem ve znamení Vah. Cítí velmi silně, když po něčem touží, ale pak jako kdyby se zasekli na jednom bodě. V takových situacích je pro ně dobré mít vedle sebe někoho, kdo jim pomůže se rozhodnout a probrat s nimi pro a proti. Jestliže je někdo takhle popostrčí, jsou pak klidnější a vyrovnanější. Ale nesnášejí, když jsou zatlačeni do kouta, na to je třeba dávat pozor.