Proč jsou Raci takoví samaritáni?

Pro lidi narozené ve znamení Raka je charakteristická jejich citlivost a empatie. Dokážou se dobře nacítit na druhé a rádi o své blízké pečují. S vodním znamením Raka si spojujeme Lunu, která je symbolem přijímání, reakce, pasivity a domova. Je také ztělesněním matky a její bezpodmínečné lásky k dítěti. 

 

Tím můžeme lépe pochopit tyto letní zrozence, protože pro ně je pomoc a péče takovou samozřejmostí, že často zapomínají na sebe. Když se dostanou do bodu, kdy už jim nezbyla žádná energie, je už většinou pozdě a způsobí jim to zdravotní problémy. Měli by se proto naučit více myslet sami na sebe a vnímat signály svého těla. Díky své citlivosti dokážou dobře poznat, kde končí hranice jejich úsilí. 

 

Také mají bohatý vnitřní svět plný nálad a pocitů. Udělají nejlépe, když tuto obrovskou energii přemění. Mohou jít cestou umění a namalovat třeba obraz, vyjádřit se tancem nebo něco vyrobit. Jakmile ale svůj vnitřní svět podcení, mohlo by se stát, že budou podráždění a své nálady si budou vybíjet na druhých. To je pak škoda, protože osobnosti ve znamení Raka jsou mírumilovné a nerady se hádají. 

 

Dalším úskalím jejich povahy může být jejich nerozhodnost. V tomto dokážou jako jediní konkurovat lidem ve znamení Vah. Cítí velmi silně, když po něčem touží, ale pak jako kdyby se zasekli na jednom bodě. V takových situacích je pro ně dobré mít vedle sebe někoho, kdo jim pomůže se rozhodnout a probrat s nimi pro a proti. Jestliže je někdo takhle popostrčí, jsou pak klidnější a vyrovnanější. Ale nesnášejí, když jsou zatlačeni do kouta, na to je třeba dávat pozor.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení