Proč je Panna takový puntičkář?

O lidech ve znamení Panny se říká, že jsou puntičkáři, perfekcionisti a nic jim není dost dobré. Jsou tyto výroky pravdivé? Pojďme si jejich povahu rozebrat podrobněji.

 

Dvakrát měř, jednou řež

 

Panna je zemské znamení, z čehož vyplývá, že je nohama na zemi a málokdy se nechá unést plány a sny. Většinou totiž své kroky důkladně promýšlí a analyzuje. Nerozhoduje se spontánně a nevyužívá intuici, ale sepisuje si klady a zápory dané věci, než udělá konečné rozhodnutí. Takový postup volí většinou i u lidí, takže se může stát, že se v kolonce plusů a minusů ocitnou i její partneři. Když se naučí, že někdy je dobré odložit svůj rozum stranou a zapojit srdce, získá pak její život nový rozměr.

 

Jenže to by tu nesměla být ještě jedna důležitá vlastnost typická pro lidi ve znamení Panny. Nedá se popsat jedním slovem, ale zahrnuje to, že všechno musí být ve správné škatulce. Tito lidé potřebují ve svém životě řád a jednají podle vzorců, které mají v hlavě. Nemají rádi, když se porušují pravidla, a pokud přece jen je porušují oni sami, tak to stejně dělají vědomě a podle vlastních zásad. Je tak velmi jednoduché je „vyhodit z konceptu“. Když tato situace nastane, mohou být naštvaní, což jejich okolí nechápe. Jak to, že se dokážou rozčílit kvůli takové hlouposti? No příště už možná budete vědět.

 

Krása se skrývá v detailu

 

Lidé narození v Panně mívají také přezdívku puntičkáři. Neznamená to, že by všichni v tomto znamení museli mít doma naleštěné i kliky u dveří nebo by se nemohli dívat na rozházené tužky na stole. Pravdou ale je, že jsou soustředění na detail více než ostatní, a proto musí mít všechno své místo, každý tvar a barva musí ladit a neradi fungují v systému, kterému nerozumí. Proto se pak zdá, že jim není nic dost dobré a jenom kritizují.

 

Paradoxem je, že právě oni trpí nízkou sebedůvěrou a neumějí se pochválit. Když se začnou dívat na věci z nadhledu a nebudou řešit každý detail, nebudou pak ani na sebe příliš přísní. Pak budou i otevřenější vůči druhým a sami sobě budou více věřit. Je škoda, aby si kvůli těmto vlastnostem nechali utéct příležitosti, které jim do budoucna můžou otevřít nové možnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení