Otcové podle horoskopu

Minulý měsíc jsme vydali článek ke Dni matek o tom, jak být dobrou mámou podle horoskopu. V Česku se zatím moc neslaví Den otců, ale v kalendáři je a připadá na tuto neděli. Nejenom ženy přemýšlí, jaké budou mámy a jak se budou v nové životní roli cítit. Muži mají kolikrát také hodně pochybností a otázek, jak obstojí při výchově dětí.

 

Stejně jako u žen ale platí, že i přes chyby, které děláme ve vztazích s druhými, je nejdůležitější, co si z toho dokážeme vzít. Pokud si chceme na pomoc vzít horoskop, můžeme si ujasnit, kdo jsme, co nás dělá šťastnými nebo co nás vytáčí. Říká se, že ženy mají k astrologii blíž, protože muži jsou racionální a mají logické myšlení.

 

Byla by škoda propadnout tomuto stereotypu tak, abychom jednak z astrologie udělali pavědu a jednak mužům odebrat schopnost řídit se intuicí. Jako ve všem platí, že nejlepší je si vzít to, co je pro nás důležité a co nám může do budoucna pomoct. Jestliže ale budeme muže řadit do „škatulek“ podle jejich znamení horoskopu, jistému zjednodušení se nevyhneme.

 

Otcové podle horoskopu

 

Kdo se narodil ve znamení Berana, bude v roli otce velmi akční a energický. Bude mu záležet na tom, aby jeho ratolest dělala nějaký sport nebo měla nějaký dlouhodobější zájem, prostě aby jen tak nelelkovala. Otcové narození v Býku budou zase pevného názoru a budou předávat svému dítěti schopnost, že všechno se dá vydřít a dosáhnout, pokud se člověk snaží, pracuje a je vytrvalý. Táta ve vzdušném znamení Blíženců bude rozený vtipálek a nebude uplatňovat autoritativní výchovu. Spíše bude kamarád svého dítěte a může mít problém nastavit hranice.  

Otec narozený v Raku bude hodně citlivý, obětavý a pro dítě udělá první poslední. Jenom ho někdy přemůžou vlastní nálady a pak bývá mrzutý nebo podrážděný. To táta ve Lvu bude jeho pravým opakem. Bude ho všude plno, bude pořád něco vymýšlet a špatně bude snášet, pokud mu dítě bude vzdorovat. Otec v Panně bude ve výchově klást důraz na důslednost a pořádek,a i když si sám prošel revoltou, u vlastního dítěte to bude mít problém tolerovat.

 

Táta ve znamení Vah je zastáncem přirozené výchovy a přátelského přístupu, ale neměl by být tak nerozhodný. Pak by mohl autoritu u dítěte ztratit. Otec narozený ve Štíru se přizpůsobí povaze svého dítěte a bude ho umět pochopit za každých okolností. Jenom by se měl občas vyvarovat sarkastických poznámek a držet jazyk za zuby. Muž ve znamení Střelce bude své dítě pořád popichovat k lepším výkonům a bude se mu snažit předat svou moudrost a zkušenosti.

 

Kozoroh by si pak měl dát pozor na svojí zásadovost, která je sice ve výchově potřeba, ale nic se nemá přehánět. Zbytečně by pak mohl ochladnout jeho vztah otec s dítětem. Vodnář bude v roli táty pořád plánovat nějaké dobrodružství, takže se s ním děti rozhodně nebudou nudit. Někdy se ale jeho aktivity nemusejí ratolestem zamlouvat, tak by neměl myslet pouze na sebe. Otec ve znamení Ryb udělá pro děti první poslední, ale špatně snáší, když se mu něco nedaří. Jakmile přijme změny jako něco přirozeného, nebude všechno tak prožívat a hrotit.de kamarád svého dítěte a může mít problém nastavit hranice.  

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení