Ohnivá znamení mají horkou hlavu a vřelé srdce

Beran, Lev a Střelec jsou na první pohled znamení, která se od sebe velmi liší. Na ten druhý pohled zjistíme, že je přece jenom něco spojuje. Oheň. Tento živel má na svědomí jejich chuť do života, sílu, energii i vznětlivost. Ohnivá znamení mají zkrátka horkou hlavu, proto s nimi občas nebývá snadná komunikace. Výhodou ale je, že rychle vychladnou a zase se usmívají na svět.

Představme si oheň, který lehce vzplane, dlouhou dobu žhne silným plamenem, poskytuje teplo a i po uhašení ještě nějakou chvíli teplo udržuje. Taková jsou i ohnivá znamení. Dokážou se pro něco velmi rychle nadchnout a strhnout okolí svým pozitivním přístupem a upřímným zájmem. Pokud ale vedle sebe nemají osobnosti, které vynikají ve vytrvalosti, z plánu velmi rychle sejde a „plamínek zhasne“. Někomu to může připadat jako lehkomyslnost a nezodpovědnost, ale není to tak. Takovou počáteční energii by znamení z jiných živlů do svých aktivit nevložili.

Podobný příměr s ohněm můžeme pozorovat i ve vztahu k druhým. Ohnivá znamení mají dar předávat lidské teplo a být s nimi ve společnosti je tak velmi příjemné. Jsou to baviči, rozdávají energii, přicházejí s novými nápady a nezkazí žádnou srandu. Odvrácenou stranou pak je, když večírek skončí. Pro ně tak plamínek opět zhasne a mohou se pak cítit vyšťavení a nešťastní. Mají syndrom „smutného klauna“. Pro druhé by se rozdali, ale na sebe mnohdy zapomínají.

Oheň je silný živel a projevuje se v různých formách. Když škrtneme sirkou, jako zázrakem se objeví plamen. Zářivý a jasný. Rozpíná se, přidává na síle a my se lehce můžeme spálit, pokud si nedáme pozor.

Takový je i Beran. Je zároveň prvním znamením celého horoskopu a udává tak směr. Jeho období začíná jarní rovnodenností, kdy se i příroda v jednom okamžiku probudí ze zimního spánku. Není čas otálet! Berani jsou přesně jako ten plamínek.

Neztrácejí čas přípravou, vrhají se rovnou do akce a jsou těmi, kteří jako první přicházejí s novým nápadem. Vy si ale dejte pozor na případné poznámky o tom, že nemají nic promyšlené, nebo se velmi rychle spálíte! ;)

Teď si představte oheň, který už nějakou dobu sálá v krbu. Máte chuť být mu co nejblíže, protože je vám příjemně teplo. Ale když nebudete pravidelně přikládat, neposlouží vám. Takoví jsou i Lvi. Jsou výbornými společníky, se kterými je radost trávit čas. Jsou většinou středem pozornosti, aniž by se o to přehnaně snažili. Jsou zvyklí být s druhými lidmi a samota jim nedělá dobře. Závislost na uznání druhých a potřeba být v neustálém kontaktu s ostatními z nich ale občas dělá ješity a mrzouty. Tak nezapomeňte občas přiložit do pomyslného krbu, aby oni nepřiložili vám! ;-)

V krbu už po ohni není ani památky až na kouř, který stoupá vzhůru. Kouř je duchovní symbol a mnoho kultur jej využívá ke komunikaci s vyššími sférami. Míří do nebe a navazuje kontakt s dušemi, které už jsou na druhém břehu. Tato kvalita ohně charakterizuje Střelce. Střelci nepřestávají hledat vyšší smysl. Často se zajímají o duchovní témata nebo věci mezi nebem a zemí. Když se budete bavit se Střelcem, můžete pak od něj odcházet s pocitem povznesenosti. Osobnosti narozené v tomto znamení mají široký rozhled, mnoho zájmů a vždy si najdou na věcech svůj vlastní úhel pohledu. Můžete se od nich nechat inspirovat, ale kdyby vám náhodou jejich teorie a představy o světě připadaly mírně ulítlé, tak volte slova, až se budete se svým postojem svěřovat. Mohli byste ztratit jejich důvěru!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení