Neradi se prosazujete?

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli jste člověk spíše dominantní nebo zda se více přizpůsobujete druhým? I takové rysy může odhalit výklad osobního horoskopu, ale je dobré si uvědomit, že velkou roli hraje také výchova a prostředí, ve kterém vyrůstáme.

 

Pasivní polarita v horoskopu

 

Dvanáct znamení horoskopu můžeme rozdělit do dvou skupin podle tzv. polarity. Rozlišujeme aktivní polaritu, kam spadá: Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec a Vodnář. Ostatních šest znamení patří do pasivní polarity a jsou to: Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby. Neznamená to, že když jste se narodili v jednom ze znamení pasivní polarity, jste automaticky člověk, který se často přizpůsobuje. Když jste například ve znamení Lva, bylo Slunce v době vašeho narození v tomto znamení. Ale v horoskopu máme spoustu dalších planet a prvků, které byly v daném okamžiku v nějakém znamení. Může se tedy stát, že sice jste ve znamení Lva, většinu planet ale máte ve znameních pasivní polarity.

 

Pak se dá říct, že nejste typický Lev prosazující si své zájmy, ale naopak čekáte, s čím přijdou ostatní, a nemáte problém se přizpůsobit.

 

Jednotlivým planetám se ve výkladu také přisuzuje různá důležitost. Největší vliv na naši osobnost má Slunce, Luna, Merkur, Venuše a Mars. Těm říkáme osobní planety. Zbylé planety, jako je Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto, se označují jako generační. Některým z nich trvá i několik let, než projdou celým zvěrokruhem, proto je máte ve stejném znamení jako vaši vrstevníci.

 

Víte, v jakých znameních máte jednotlivé planety a jaká polarita u vás převažuje?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení