Mýty o astrologii –⁠ jak je to doopravdy?

Některým lidem je astrologie trnem v oku, protože ji nepovažují za vědu. Možná jste se setkali s tím, že se vám někdo v okolí vysmál, když jste mu řekli, že věříte na horoskopy. O astrologii totiž panuje několik mýtů. Pojďme se na ně podívat!

 

Mýtus č. 1: Astrologie není věda, protože znamení jsou výmysl

Vysvětlení:
Astrologie čerpá z poznatků astronomie. Vychází z pohybu planet a jejich postavení. Takže do té míry se dá považovat za vědu. Znamení horoskopu jsou symbolická, nikde je na obloze nenajdeme (nezaměňujte si je se souhvězdími, protože ty s astrologií nesouvisí). Z tohoto důvodu astrologii odpůrci zavrhují. Když ji ale začneme studovat, zjistíme, že to sedí a že profesionální astrologové dokážou z horoskopů vyčíst spoustu pravdivých informací. 

 

Mýtus č. 2: Horoskopy nefungují, protože každý je jiný

Vysvětlení:

Je pravda, že každý je jiný. To astrologie také tvrdí. Proto je důležité nedívat se jen na naše sluneční znamení (tedy to, v jakém jsme se narodili). Sluneční znamení vypovídá o tom, v jakém znamení bylo Slunce. Důležité jsou i ostatní planety jako Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto. (V astrologii se o Slunci a Luně mluví jako o planetách). Všechny planety byly v době narození každého z nás v nějakém znamení a domě. Proto všechny lidi na světě nerozdělujeme jen do 12 škatulek, jak by se na první pohled mohlo zdát. 

 

Mýtus č. 3: Astrologie nám řekne, jaký je náš osud

Vysvětlení:

Astrologie ani žádná jiná věda nebo směr by nikomu neměl říkat, jaký je jeho osud. Všichni máme svobodnou vůli a je jen na nás, jak se v životě budeme rozhodovat. Astrologie nám může říct, jaký je náš potenciál, jakou máme povahu, jaký máme vztah k penězům nebo co potřebujeme ve vztazích. Určitě by žádný astrolog neměl dělat ale unáhlené závěry a říkat nám, v kolika letech budeme mít svatbu, kolik budeme mít dětí nebo kdy zemřeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení