DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Mýty o astrologii –⁠ jak je to doopravdy?

Některým lidem je astrologie trnem v oku, protože ji nepovažují za vědu. Možná jste se setkali s tím, že se vám někdo v okolí vysmál, když jste mu řekli, že věříte na horoskopy. O astrologii totiž panuje několik mýtů. Pojďme se na ně podívat!

 

Mýtus č. 1: Astrologie není věda, protože znamení jsou výmysl

Vysvětlení:
Astrologie čerpá z poznatků astronomie. Vychází z pohybu planet a jejich postavení. Takže do té míry se dá považovat za vědu. Znamení horoskopu jsou symbolická, nikde je na obloze nenajdeme (nezaměňujte si je se souhvězdími, protože ty s astrologií nesouvisí). Z tohoto důvodu astrologii odpůrci zavrhují. Když ji ale začneme studovat, zjistíme, že to sedí a že profesionální astrologové dokážou z horoskopů vyčíst spoustu pravdivých informací. 

 

Mýtus č. 2: Horoskopy nefungují, protože každý je jiný

Vysvětlení:

Je pravda, že každý je jiný. To astrologie také tvrdí. Proto je důležité nedívat se jen na naše sluneční znamení (tedy to, v jakém jsme se narodili). Sluneční znamení vypovídá o tom, v jakém znamení bylo Slunce. Důležité jsou i ostatní planety jako Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto. (V astrologii se o Slunci a Luně mluví jako o planetách). Všechny planety byly v době narození každého z nás v nějakém znamení a domě. Proto všechny lidi na světě nerozdělujeme jen do 12 škatulek, jak by se na první pohled mohlo zdát. 

 

Mýtus č. 3: Astrologie nám řekne, jaký je náš osud

Vysvětlení:

Astrologie ani žádná jiná věda nebo směr by nikomu neměl říkat, jaký je jeho osud. Všichni máme svobodnou vůli a je jen na nás, jak se v životě budeme rozhodovat. Astrologie nám může říct, jaký je náš potenciál, jakou máme povahu, jaký máme vztah k penězům nebo co potřebujeme ve vztazích. Určitě by žádný astrolog neměl dělat ale unáhlené závěry a říkat nám, v kolika letech budeme mít svatbu, kolik budeme mít dětí nebo kdy zemřeme.