Můžeme změnit svůj charakter podle znamení horoskopu?

Často se lidé ptají, jestli lze změnit povahové rysy, které vyplývají z jejich znamení horoskopu. Jsou věci, které změnit nejdou, a věci, které ovlivnit můžeme.

 

Tak například člověk narozený ve znamení Berana má v sobě hodně energie, bývá netrpělivý a má svou hlavu. To je jeho charakter. Do jaké míry ale svou tvrdohlavost bude uplatňovat nebo do čeho vloží energii, záleží na něm. Ovlivňuje ho přitom také výchova, prostředí, v němž vyrůstal, nebo lidi, které za svůj život poznal. Důležitou roli tady hraje i sebereflexe a způsob, jakým přistupujeme k řešení situací v životě.

 

Jinak se bude projevovat a chovat člověk narozený ve znamení Raka. Ten bývá citlivý a občas podléhá svým proměnlivým náladám. Když tuto energii nevyužije například k tvůrčí činnosti, může být rozladěný a mrzutý. Opět je na něm, jak sám se sebou bude pracovat a naučí se tyto stavy zvládat.

 

A do třetice: pro Kozoroha je charakteristická vytrvalost, cílevědomost a zásadovost. Lidé v tomto znamení potřebují mít v životě určitý rámec a řád. Neradi fungují v chaosu, proto si často tvoří svůj systém hodnot a zásad, podle kterých se řídí. Když ale je vlastní pravidla začnou ovládat, můžou pak druhé lidi odsuzovat nebo být zbytečně moc přísní.

 

Na příkladu tří znamení vidíme, že každý má určité povahové rysy, ale záleží na něm, jak s nimi naloží. Může být jednoduché hodit zodpovědnost za to, jaký jsem, na své znamení horoskopu. Přijmout zodpovědnost za to, co se mi v životě děje, už vyžaduje větší odvahu. Pojďme proto poznávat svůj potenciál a potom se s ním naučit pracovat. To, co nám bylo dáno, nezměníme, ale můžeme ovlivnit způsob, jak toho využijeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení