Jste rozený introvert?

Považujete sami sebe za introverta, máte rádi svůj klid a nevyhledáváte tolik společnost lidí? Pak je možné, že máte v horoskopu více planet ve spodní hemisféře. Co to ale znamená a jak to zjistit?

 

Když jste se narodili, bylo Slunce v nějakém znamení. Většinou každý zná svoje „sluneční“ znamení, tedy jestli jste Býk, Střelec nebo třeba Vodnář. Méně lidí už pak zná svůj osobní horoskop podrobněji, aby věděl, v jakých znameních byly i ostatní planety jako Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Neptun a Pluto. (V horoskopu mluvíme o planetách a zahrnujeme do nich i Slunce a Lunu, přestože z pohledu astronomie je tak nazývat nejde.)

 

Kde najdu hemisféry v horoskopu?

Abyste věděli, jak vypadá váš osobní horoskop, potřebujete znát kromě data narození také přesný čas a místo. Pak už si můžete nechat buď vypracovat horoskop od zkušeného astrologa, který využívá specializované programy na výpočet, nebo najít zdarma nástroj na internetu. Dobrý web je např. www.najdise.cz

 

Kde zjistím přesný čas svého narození?

Pokud neznáte přesný čas svého narození a vaše maminka si ho pamatuje jen přibližně, zavolejte si do porodnice nebo na matriku. Někdy je tato služba zpoplatněna, ale určitě se to vyplatí. Ve výkladu totiž rozhodují i minuty. 

 

Co představuje „astrologické kolečko“?

Jakmile zadáte do programu datum narození a ukáže se vám známé „astrologické kolečko“, tak už víte, jak vypadá váš osobní horoskop (zvaný také radix). Kolečko je rozdělené 2 osami. Nás v tuto chvíli zajímá osa Ascendent– Descendent, tedy vodorovná čára, jež dělí kružnici na horní a spodní část. Ascendent vlevo znázorňuje východ Slunce. (V astrologii je znázornění východu a západu obráceně.) Jestliže jste se narodili před východem Slunce, bude Slunce pod horizontem ve spodní hemisféře a naopak.

 

Nyní spočítejte planety (Slunce, Lunu, Merkur, Venuši, Mars, Jupiter, Saturn, Neptun, Pluto) a připočítejte také Severní uzel (to je bod vypočítaný z polohy Měsíce) v horní a spodní hemisféře. Pokud vám vychází převaha planet pod horizontem, lze o vás říct, že jste neradi středem pozornosti, máte introvertní povahu a nevyhledáváte příležitosti pro kontakt s více lidmi.

 

Záleží ale také na dalších aspektech v horoskopu a také, jaké máte sluneční znamení. Pokud jste na narodili např. ve znamení Lva, Vah nebo Blíženců, typický introvert asi nebudete.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení