DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Jak vychovávat dítě ve znamení Vodnáře?

Lidé ve znamení Vodnáře milují výzvy a nebojí se zkoušet nové věci. Neexistuje pro ně žádné omezení a rádi si plní své sny. Zaměřují se hodně na sebe a zlepšení svých schopností, proto na ostatní mohou působit namyšleně. Takoví ale vůbec nejsou. Jsou naopak společenští, přátelští a připravení každému pomoct.

 

Děti ve Vodnáři jsou dobrodruzi

 

Děti narozené ve znamení Vodnáře mají dobrodružnou duši. Už od útlého věku potřebují objevovat svět, i když je to ze začátku jenom jejich postýlka. Zajímá je všechno, co se nějak hýbe nebo stojí. Chtějí prozkoumat, co a jak funguje. Navíc nemívají pud sebezáchovy, takže rodiče musejí být neustále ve střehu.

 

Na druhou stranu tyto děti dokážou rodiče udržet u jedné činnosti, protože jestli je něco zajímá, budou na to fascinovaně a dlouho zírat nebo se to budou snažit naučit. Budou to tak skvělí parťáci do nepohody, nebude se s nimi člověk ani chvilku nudit a jejich odhodlanost a úžas může být každému příkladem.

 

Rodič v ohnivém znamení

Jestliže jste rodičem v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), pak se svým dítětem budete sdílet touhu poznat nové věci, přijít všemu na kloub a vymýšlet stále nové aktivity. Nebudete sedět doma, ale budete cestovat nebo se stále v poklusu snažit něco stíhat. Dejte si ale pozor, abyste si dokázali užít i klidnější chvíle, vytvořit zázemí a mít prostor i pro sdílení svých pocitů.

 

Rodič ve vodním znamení

Pokud jste se narodili ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby), pak možná budete cítit, že své dítě nestíháte. Budete žasnout, kolik podnětů a nových věcí potřebuje vaše dítě ve svém životě objevovat. Nemusíte mít ale strach, že si s ním nebudete rozumět. Vy mu svým příkladem můžete ukázat, jak citlivěji vnímat a neunáhlit se.

 

Rodič ve vzdušném znamení

Jste-li narození ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), pak máte některé společné rysy osobnosti se svou ratolestí. Umíte si spolu užít volné chvíle, jste snílci a stále něco vymýšlíte. Buďte ale obezřetní, abyste svému dítěti ukázali, že i vytrvalost a stálost je v životě potřeba, i když jimi zrovna neoplýváte.

 

Rodič v zemském znamení

Jako rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) byste si měli dát pozor, abyste svému dítěti nekazili jeho plány. Budou se vám možná zdát nerealistické, ale duše ve znamení Vodnáře nemá žádné hranice a omezení. Proto se naučte od svého potomka radovat se ze života, snít a občas dokázat nemožné.