Jak vychovávat dítě ve znamení Vodnáře?

Lidé ve znamení Vodnáře milují výzvy a nebojí se zkoušet nové věci. Neexistuje pro ně žádné omezení a rádi si plní své sny. Zaměřují se hodně na sebe a zlepšení svých schopností, proto na ostatní mohou působit namyšleně. Takoví ale vůbec nejsou. Jsou naopak společenští, přátelští a připravení každému pomoct.

 

Děti ve Vodnáři jsou dobrodruzi

 

Děti narozené ve znamení Vodnáře mají dobrodružnou duši. Už od útlého věku potřebují objevovat svět, i když je to ze začátku jenom jejich postýlka. Zajímá je všechno, co se nějak hýbe nebo stojí. Chtějí prozkoumat, co a jak funguje. Navíc nemívají pud sebezáchovy, takže rodiče musejí být neustále ve střehu.

 

Na druhou stranu tyto děti dokážou rodiče udržet u jedné činnosti, protože jestli je něco zajímá, budou na to fascinovaně a dlouho zírat nebo se to budou snažit naučit. Budou to tak skvělí parťáci do nepohody, nebude se s nimi člověk ani chvilku nudit a jejich odhodlanost a úžas může být každému příkladem.

 

Rodič v ohnivém znamení

Jestliže jste rodičem v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), pak se svým dítětem budete sdílet touhu poznat nové věci, přijít všemu na kloub a vymýšlet stále nové aktivity. Nebudete sedět doma, ale budete cestovat nebo se stále v poklusu snažit něco stíhat. Dejte si ale pozor, abyste si dokázali užít i klidnější chvíle, vytvořit zázemí a mít prostor i pro sdílení svých pocitů.

 

Rodič ve vodním znamení

Pokud jste se narodili ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby), pak možná budete cítit, že své dítě nestíháte. Budete žasnout, kolik podnětů a nových věcí potřebuje vaše dítě ve svém životě objevovat. Nemusíte mít ale strach, že si s ním nebudete rozumět. Vy mu svým příkladem můžete ukázat, jak citlivěji vnímat a neunáhlit se.

 

Rodič ve vzdušném znamení

Jste-li narození ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), pak máte některé společné rysy osobnosti se svou ratolestí. Umíte si spolu užít volné chvíle, jste snílci a stále něco vymýšlíte. Buďte ale obezřetní, abyste svému dítěti ukázali, že i vytrvalost a stálost je v životě potřeba, i když jimi zrovna neoplýváte.

 

Rodič v zemském znamení

Jako rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) byste si měli dát pozor, abyste svému dítěti nekazili jeho plány. Budou se vám možná zdát nerealistické, ale duše ve znamení Vodnáře nemá žádné hranice a omezení. Proto se naučte od svého potomka radovat se ze života, snít a občas dokázat nemožné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení