Jak vychovávat dítě ve znamení Vah?

Váhy ve svém životě potřebují harmonii. Nesnášejí konflikty, bojují za spravedlnost a velmi často jsou smutné, když vidí bezpráví kolem sebe. Také mají analytické myšlení, což ve spojení s jejich typickou váhavostí jim může pěkně komplikovat rozhodování. Když se ale nakonec rozhodnou, jdou si hezky sebevědomě za svým cílem. 

 

Děti ve Vahách mají srdce na dlani

V dospělosti mají Váhy už klidnější povahu, ale jako děti jsou aktivní a mají hodně energie. Velkou výhodou je, že se snadno začleňují do kolektivu. Někdy sice mohou být divoké, ale je to jen proto, že jsou šťastné s ostatními dětmi. Jsou to dobráci se srdcem na dlani, takže je někdy ostatní děti využívají. Jejich úkolem v dětství i později v dospělosti je nastavit si osobní hranice a nenechat si od druhých nic líbit.  

 

Další rys jejich povahy už vyplývá z názvu znamení – váhavost. Děti ve Vahách nemají problém poslouchat, ale zase pro ně představuje komplikaci, když jim dáte na výběr. Od probuzení do oběda tak můžete být svědkem neustálého váhání mezi oblečením, hračkami, účesem nebo aktivitami. Řešením může být nedávat dítěti příliš možností výběru. Ve většině případů to ocení.

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jako rodič ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby) se budete muset popasovat s komunikativností a sdílností, která je pro dítě ve Vahách typická. Takové dítě musí být u všeho, je rádo mezi lidmi nebo dalšími dětmi a potřebuje všechno s vámi sdílet. Vy se tak můžete naučit více mluvit o svých pocitech a nenechávat si je pro sebe. 

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Jste-li rodičem narozeným ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), pak máte v hlavě hodně snů a plánů, které si budete s dítětem rádi plnit. Budou vás bavit společné aktivity a budete pro své dítě skvělým parťákem a kamarádem. Pozor si ale dejte, abyste neztratili rodičovskou autoritu, kterou každé dítě potřebuje. Lidé ve vzdušných znameních nemívají tendenci vést výchovu autoritativním způsobem.

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Rodiče v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec) mají hodně energie a s ničím se moc nepárají. Jejich dítě se s nimi nudit nebude, protože mají většinou dost aktivit a nesnášejí nicnedělání. Ohnivý živel ale může být pro dítě ve Vahách moc prudký a rychlý, proto by rodič na dítě neměl tlačit a měl by mu dát vlastní prostor a čas.

 

 

Rodič v zemském znamení  

Jestliže jste narodili v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh), pak se v životě rozhodujete pragmaticky, zůstáváte nohama na zemi a je těžké vás pro něco nadchnout. Vaše dítě má ale hlavu v oblacích a většinou se rychle nechá unést ve svém snění. Nezkažte mu radost, i když víte, že mu jeho plány nemusejí vyjít. Naopak se od něj inspirujte a buďte spontánnější.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení