Jak vychovávat dítě ve znamení Střelce?

Střelec, jak už název jeho znamení napovídá, je neřízená střela. Stále něco nového vymýšlí, potřebuje pořád něco dělat a věčně nemá čas. Lidé v jeho okolí mají pocit, že snad nespí, aby všechno stihl. On si chce jen rozšiřovat obzory, a proto se zajímá o spoustu věcí a má hodně aktivit. 

 

 

Děti ve Střelci jsou malí rozumbradové

Jeho zvídavost a činorodost, kterou má v sobě každý Střelec, se přirozeně objevuje i v dětském věku. Patří do skupiny těch dětí, které budou mít na všechno odpověď a nebudou dlouze přemýšlet, co řeknou. Jejich prostořekost, která je v dětském věku roztomilá, pak jim bude na obtíž v dospělosti. 

 

Střelci to ale nemyslí zle. Snaží se jen přijít všemu na kloub, proto rodiče zasypou tisícem otázek. Rychle poznají, když jim někdo lže, a neustoupí, když se je bude někdo snažit odpálkovat. Pro Střelce je důležitou hodnotou pravda a spravedlnost, proto jim nikdy neříkejte, že jsou ještě malí a na takové věci mají ještě čas. Oni jsou sice malí rozumbradové, ale v dětském tělíčku se skrývá moudrý (a někdy až přemoudřelý) dospělý. 

 

 

Rodič ve vodním znamení

Pokud jste se narodili ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby), pak budete ve spoustě věcech odlišní než vaše dítě. Dávejte si proto pozor, aby z nedorozumění nevznikaly hádky. Střelec potřebuje vědět, co cítíte, aby vám rozuměl. Jestliže se naučíte mluvit o svých pocitech, uvidíte, že vedle sebe máte toho nejlepšího parťáka pod sluncem.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Jste-li rodičem ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), pak se nejspíš se svým dítětem nudit nebudete. Naopak budete obdivovat, jak se do všeho pouští po hlavě a dodá vám odvahu, jaká vám někdy chybí. Na druhou stranu váš malý Střelec ocení, že s ním jednáte narovinu a že s ním chcete sdílet radosti i strasti. 

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Pokud patří do skupiny ohnivých znamení (Beran, Lev, Střelec), pak jste stejně jako vaše dítě odvážná, přímočará a upřímná osobnost. Řeknete hned svůj názor, dokážete se snadno rozčílit a za pět minut už o ničem nevíte. Buďte proto obezřetní, abyste svému dítěti dali dostatek prostoru a nedělali z komára velblouda. Pak by snadno docházelo k úplně zbytečným konfliktům.

 

 

Rodič v zemském znamení  

Jako rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) nemusíte mít vždycky pro aktivity svého dítěte pochopení. Budete mít pocit, že se do všeho vrhá zbrkle a neuvážlivě. Určitě je dobré vést dítě k zodpovědnosti a trpělivosti, ale dejte si pozor, abyste svým jednáním nepřipravili Střelce o radost a spontánnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení