Jak vychovávat dítě ve znamení Štíra?

Štír patří do kategorie vodních znamení. Lidé ve znamení Štíra jsou empatičtí, citliví a přemýšliví. Drží si lidi od těla, než jim dají svou důvěru. Pozor by si měli dávat na svůj sarkasmus směrem k okolí, které nemusí mít pochopení pro jejich názor. 

 

Štíři-děti jsou silné osobnosti s dospělou myslí 

Děti ve Štíru jsou citlivé, ale není to na nich na první pohled vidět. Jsou vyspělí už od útlého věku, zajímají je zakázaná témata a tabu. Nemá cenu jim lhát, protože tím dospělí ztratí jejich důvěru. A malí Štíři uznávají jenom toho, komu věří a koho obdivují.

 

Pokud máte dítě ve znamení Štíra, nevoďte ho za nos a jednejte s ním na rovinu. Neříkejte jim věty typu: „Na to máš ještě čas.“ Zároveň ale buďte připravení se bránit, pokud budete mít pocit, že vaše dítě překračuje hranice. Má totiž tendenci chovat se povýšeně a manipulací dosáhnout toho, co chce. Pořád by si měli rodiče udržet hranice. Ty k výchově patří, a i když malí Štír dokáže pochopit hodně věcí, není to důvod mu dovolit všechno. 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), pak se svým dítětem sdílíte podobné rysy povahy. Je to hlavně empatie a citlivost. Tyto vlastnosti se ale také pojí s tím, že máte vnitřní svět plný pocitů, ale málokdy je dáte najevo. Naučte se proto větší otevřenosti a svěřte se své ratolesti se svým trápením. Uvidíte, že vás pochopí a budete mít k sobě blíž. 

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Jako rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) máte hlavu plnou snů a nápadů. Jste rodičem, který stále něco vymýšlí a vede své dítě k tomu, aby si plnilo sny. Jste také komunikativnější a sdílnější než vaše dítě, proto mu dejte čas, aby se vám svěřilo se svým trápením.

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Rodič narozený v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec) je hodně akční a dítě se s ním určitě nudit nebude. Má také organizační schopnosti a mívá problém uznat chybu. Neměl by proto na dítě tlačit a přesvědčovat ho, že jenom jeho názor je ten správný. Jinak bude docházet k nedorozuměním.

 

 

Rodič v zemském znamení  

Zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) se vyznačují trpělivostí, vytrvalostí a pracovitostí. Jestliže se jim podaří těmito vlastnostmi jít svému dítěti příkladem, bude to pro něj dobrý základ do života. Zároveň by ale měli mít také pochopení pro citlivost a zranitelnost, kterou má jejich potomek v povaze.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení