Jak vychovávat dítě ve znamení Ryb?

Ryby jsou vodní znamení a hlavním rysem jejich charakteru je citlivost. Díky ní se lidé ve znamení Ryb dokážou vcítit do druhých lidí a pochopit jejich problémy. Jsou také velmi obětaví a nápomocní. Péče a starost o druhé je ale ve výsledku vyčerpává. Zapomínají na sebe a mívají problém určit si hranice. Pak unikají do svého světa fantazie, kam málokoho pustí, proto jim okolí někdy nerozumí. 

 

Děti ve znamení Ryb jsou citlivé duše

Pokud se vám narodilo dítě ve znamení Ryb, máte čest poznat tu nejcitlivější dušičku. Takové děti potřebují cítit bezmeznou lásku a pocit bezpečí. Jakmile něco není v souladu, vycítí to velmi rychle, přestože to nedají na sobě znát. V jejich duši se ale otiskne hluboký šrám. 

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže jste narození také ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby), pak se svým dítětem sdílíte citlivost a zranitelnost. pokud vás něco trápí nebo vám někdo ublížil, uzavíráte se do sebe. Naučte se proto větší otevřenosti a sdílejte své pocity, abyste mohli svému dítěti říct, že není důvodem vaší přecitlivělosti. Vám oběma to pomůže.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Naopak rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) má sdílnost v povaze. V hlavě má plno plánů a snů a to se dítěti v Rybách líbí. Společně si tak můžou vytvořit vlastní svět, ale zároveń by měli také zůstat nohama na zemi, vydržet u svých plánů a neskákat z jedné aktivity na druhou. To Ryby špatně snášejí, protože nemají rády zklamání a svůj vnitřní svět je pro ně citlivým místem.

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Jako rodič v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec) byste si měli dát pozor, abyste svou energickou a impulzivní povahou netlačili příliš dítě ve znamení Ryb do kouta. Ryby potřebují čas a prostor, aby některé věci zpracovaly, zatímco vy jste zvyklí říkat hned své názory a za pět minut už o ničem nevědět.

 

 

Rodič v zemském znamení  

Pro zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) je charakteristická vytrvalost a zásadovost. Ryby ale přemýšlejí jinak. Mají svůj vlastní svět, řídí se spíš pocity a intuicí a dobře improvizují. Jako rodič byste jim tak neměli kazit jejich spontánní radost a měli byste je podporovat, i když se vám jejich plány zdají nereálné. Ryby si vaše rady nebo kritiku mohou brát osobně a získají pak dojem, že pro vás nejsou dost dobré.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení