Jak vychovávat dítě ve znamení Raka?

Pro lidi ve znamení Raka je charakteristická citlivost, empatie a obětavost. Rádi pečují o druhé, milují svou rodinu a potřebují v životě zázemí a pocit bezpečí. Často ale zapomínají sami na sebe, což vede k přepracování nebo nemoci. Mají bohatý vnitřní svět plný pocitů a nálad, se kterým si někdy neumí poradit a propadnou náladovosti. Měli by se proto naučit více se o sebe starat a pracovat se svými emocemi. 

 

Raci jako citlivé, ale umanuté děti

Citlivost a zranitelnost, kterou v sobě nosí lidé ve znamení Raka, se projevuje už od dětství. Takové děti velmi silně vnímají nespravedlnost, bezpráví nebo pocity druhých. Nejhorší pro takové děti je, když se jim rodiče snaží namluvit, že je všechno v pořádku, i když není. Děti ve znamení Raka jsou citlivé na energie a moc dobře vědí, jak se věci mají. Je proto důležité těmto dětem nelhat, nic nepředstírat a nebrat jejich citlivost na lehkou váhu.  

 

 

Rodič v ohnivém znamení 

Pokud jste rodičem v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), pak si budete muset uvědomit osobnostní rozdíly. Snažte se netlačit na své dítě svou energií, které máte na rozdávání. Dítě-Rak potřebuje svůj čas a prostor, aby se svěřilo a ulevilo se mu. Buďte proto trpěliví, aby k vám neztratilo důvěru.    

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), pak velmi dobře chápete niterný svět svého dítěte. Víte, že také máte stavy, kdy si nedokážete poradit se svou náladovostí a některé věci vás lehce vyvedou z míry. Na druhou stranu byste ale dítě neměli příliš dlouho nechávat v těchto pocitech a měli byste mu pomoct. Třeba tím, že řeknete, jak se cítíte a co pomáhá vám.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Jestliže jste narození ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), pak jste stále hlavou v oblacích, máte plno plánů a potřebujete je sdílet. Nezapomínejte ale na to, že vaše dítě si některé věci potřebuje vyřešit nejdříve v sobě, nedokáže o věcech tak lehce mluvit a komunikace je pro něj větší výzvou než pro vás.

 

 

Rodič v zemském znamení 

Jako rodiče v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) byste si měli dát pozor, abyste své dítě netlačili ke zdi svými argumenty. Můžete mít totiž pocit, že některé situace bere moc přecitlivěle a své jednání budete vysvětlovat racionálními důvody. Nebuďte vždycky tak zásadoví a spíše se snažte věci v klidu vyjasnit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení