Jak vychovávat dítě ve znamení Panny?

Panna patří mezi zemská znamení a lidé v něm narození jsou pragmatičtí, stojí nohama na zemi a jsou pracovití. Nečekají, že jim úspěch spadne do klína, ale vydrží a jsou trpěliví, než se dostaví úspěch. Život pro ně není o tom dosáhnout svých plánů a cílů, ale soustředí se na každý úkol stejně pečlivě.

 

Díky těmto vlastnostem jsou velmi zodpovědní zaměstnanci. Jsou zaměření na detail, ale občas jim dělá problém vidět věci z nadhledu. Proto je hodně lidí považuje za puntičkáře nebo jim vyčítá, že jim není nic dobré. Lidé v Panně jsou totiž velmi kritičtí, ale nejvíce sami k sobě, proto mají nízkou sebedůvěru. Měli by pracovat na tom, že nemusí všechno dělat tak důkladně, protože někdy je dobré zahodit obavy a udělat něco spontánního. 

 

Děti v Panně jsou tvrdohlaví puntičkáři

 

Děti ve znamení Panny bývají poslušné, protože jim nedělá problém uznávat autoritu. Nebývají ani tak akční a nevyžadují tolik pozornosti jako některé děti. Vystačí si často samy, ale také nemají potřebu vyznávat city a mazlit se. Samozřejmě je to individuální a tato charakteristika odpovídá srovnání s ostatními znamení. Také si musíme uvědomit, že ne každý je 100% odrazem svého znamení. Záleží také na ascendentu a ostatních planetách.

 

Problémem u těchto dětí ale bývá, pokud jim často měníte řád nebo dáváte příkazy, kterým nerozumějí. V takových případech se bloknou a nic s nimi nehne. Nejsou ale tvrdohlavé ve stylu Berana, který si sám od sebe diktuje podmínky. Děti v Panně spíš reagují na situace, a jestliže kolem nich vládne zmatek, nedokážou v něm fungovat. 

 

Rodič ve vodním znamení

 

Jestliže jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), pak nebýváte moc sdílní, co se týče svých vlastních pocitů. Dítě v Panně je ale pragmatické a nedokáže se vyznat ve vašich náladách, proto k němu buďte vždy otevření a řekněte na rovinu, jak se cítíte.

 

Rodič ve vzdušném znamení

 

Jako rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) máte v hlavě plno snů a plánů. Dítě v Panně to bude fascinovat a inspirovat. Můžete mu ukázat, jak se nemusí bát pustit se do něčeho po hlavě a spontánně. Od něj se vy zase můžete naučit větší trpělivost a vytrvalosti.

 

Rodič v ohnivém znamení

 

Pokud jste narození v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), pak máte uvnitř sebe vnitřní oheň, který vás žene stále kupředu. Můžete být pro své dítě v Panně až příliš akční a impulzivní, proto si vždycky najděte čas, abyste mu své činy vysvětlili. Jinak mezi vámi mohou vznikat nedorozumění.

 

Rodič v zemském znamení

 

Jako rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) jste stejně jako dítě v Panně velmi pracovití, schopni a vytrvalí. Nemáte rádi nepromyšlené kroky, a proto vám dělá problém být spontánní. Zkuste někdy udělat něco bláznivého nebo se jen tak radovat z maličkostí. Vaše dítě se tohle od vás naučí a bude to pro něj mít v životě velký význam.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení