DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Jak vychovávat dítě ve znamení Panny?

Panna patří mezi zemská znamení a lidé v něm narození jsou pragmatičtí, stojí nohama na zemi a jsou pracovití. Nečekají, že jim úspěch spadne do klína, ale vydrží a jsou trpěliví, než se dostaví úspěch. Život pro ně není o tom dosáhnout svých plánů a cílů, ale soustředí se na každý úkol stejně pečlivě.

 

Díky těmto vlastnostem jsou velmi zodpovědní zaměstnanci. Jsou zaměření na detail, ale občas jim dělá problém vidět věci z nadhledu. Proto je hodně lidí považuje za puntičkáře nebo jim vyčítá, že jim není nic dobré. Lidé v Panně jsou totiž velmi kritičtí, ale nejvíce sami k sobě, proto mají nízkou sebedůvěru. Měli by pracovat na tom, že nemusí všechno dělat tak důkladně, protože někdy je dobré zahodit obavy a udělat něco spontánního. 

 

Děti v Panně jsou tvrdohlaví puntičkáři

 

Děti ve znamení Panny bývají poslušné, protože jim nedělá problém uznávat autoritu. Nebývají ani tak akční a nevyžadují tolik pozornosti jako některé děti. Vystačí si často samy, ale také nemají potřebu vyznávat city a mazlit se. Samozřejmě je to individuální a tato charakteristika odpovídá srovnání s ostatními znamení. Také si musíme uvědomit, že ne každý je 100% odrazem svého znamení. Záleží také na ascendentu a ostatních planetách.

 

Problémem u těchto dětí ale bývá, pokud jim často měníte řád nebo dáváte příkazy, kterým nerozumějí. V takových případech se bloknou a nic s nimi nehne. Nejsou ale tvrdohlavé ve stylu Berana, který si sám od sebe diktuje podmínky. Děti v Panně spíš reagují na situace, a jestliže kolem nich vládne zmatek, nedokážou v něm fungovat. 

 

Rodič ve vodním znamení

 

Jestliže jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), pak nebýváte moc sdílní, co se týče svých vlastních pocitů. Dítě v Panně je ale pragmatické a nedokáže se vyznat ve vašich náladách, proto k němu buďte vždy otevření a řekněte na rovinu, jak se cítíte.

 

Rodič ve vzdušném znamení

 

Jako rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) máte v hlavě plno snů a plánů. Dítě v Panně to bude fascinovat a inspirovat. Můžete mu ukázat, jak se nemusí bát pustit se do něčeho po hlavě a spontánně. Od něj se vy zase můžete naučit větší trpělivost a vytrvalosti.

 

Rodič v ohnivém znamení

 

Pokud jste narození v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), pak máte uvnitř sebe vnitřní oheň, který vás žene stále kupředu. Můžete být pro své dítě v Panně až příliš akční a impulzivní, proto si vždycky najděte čas, abyste mu své činy vysvětlili. Jinak mezi vámi mohou vznikat nedorozumění.

 

Rodič v zemském znamení

 

Jako rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) jste stejně jako dítě v Panně velmi pracovití, schopni a vytrvalí. Nemáte rádi nepromyšlené kroky, a proto vám dělá problém být spontánní. Zkuste někdy udělat něco bláznivého nebo se jen tak radovat z maličkostí. Vaše dítě se tohle od vás naučí a bude to pro něj mít v životě velký význam.