Jak vychovávat dítě ve znamení Lva?

Lidé narození ve znamení Lva jsou velmi silné osobnosti. Mají charisma a často jsou středem pozornosti, i když o to mnohdy neusilují. Vyzařuje z nich energie, která bývá lidem velmi příjemná. 

 

Lvi jsou sluníčkové děti

 

Se znamením Lva je spojeno Slunce, které v astrologii značí naši osobnost, naše ego. Děti v tomto znamení jsou také jako slunce. Hodně se smějí, umějí si užívat a baví je spousta věcí. Milují trávit čas s ostatními dětmi nebo dospělými. 

 

Stejně jako dokážou dát druhým energii svou pozitivní povahou, ony ji potřebují také. Mají rády lidské teplo, a proto když jsou samy, bývají nešťastní. Na druhou stranu když vědí, že jste poblíž, jsou velmi samostatné a dokážou si samy hrát, ale musí vědět, že jste poblíž. 

 

Nevýhodou jejich povahy pak je, že musí být po nich, jinak se vztekají. Samozřejmě že každé dítě se umí vztekat, ale Lvi to mají přímo v povaze. Je proto dobré je někdy nechat, aby si vyzkoušeli, čeho svou urputností dosáhnou. Stejně pak ale dojde na hranice, které jim rodič musí dát, aby se z nich nestali namyšlení generálové. 

 

 

Rodič ve vodním znamení

Pokud jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), měli byste si uvědomit, že máte jinou osobnost než vaše dítě. Stejně jako spojení vody a ohně nám může být k užitku, tak se lehce stane katastrofou. Dítko ve Lvu je velmi akční, potřebuje kolem sebe lidi, a když s ním budete jednat narovinu a nebudete s ním manipulovat oklikami, budete s dítětem skvěle vycházet. 

 

 

Rodič ve vzdušném znamení

Pokud svým datem narození spadáte do kolonky vzdušných znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) pak se rozhodně se svou ratolestí nudit nebudete. Oba budete chtít pořád vymýšlet nové aktivity, rádi budete chodit mezi lidi a nebudete volit autoritativní výchovu. Pozor jenom na to, aby si vás pak vaše dítko nepletlo s kamarádem.

 

 

Rodič v ohnivém znamení

Sdílíte se svým dítětem ohnivý element a jste tudíž Beran, Lev nebo Střelec? Možná to na první pohled vypadá, že čím jsou si osobnosti podobnější, tím je jednodušší si navzájem vyhovět. Ale dejte si pozor, protože lidé v ohnivých znameních hůře přiznávají chybu, mají problém se omluvit a bojují s vlastním egem. Navíc pro vás platí, že s horkou hlavou neříkejte hned, co si myslíte. Mohli byste pak toho litovat.

 

 

Rodič v zemském znamení

Pro dítě ve znamení Lva je rodič v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) těžko pochopitelný. Lev je přímočarý, akční a optimistický, zatímco jeho rodič se spíše drží zpátky, je nohama na zemi a mívá problém mluvit o svých pocitech. Proto jako rodič nebuďte příliš tvrdí a zásadoví a snažte se potomkovi své postoje vysvětlit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení