Jak vychovávat dítě ve znamení Kozoroha?

Kozoroh jako zástupce zemského znamení stojí v životě nohama na zemi, je praktický a málokdy se nechá ovlivnit emocemi. Rozhoduje se více rozumem než srdcem a mívá problém se uvolnit. Někdy by měl udělat něco spontánního a slevit ze svých zásad. Jinak bude pro ostatní jenom ten, který se věčně drží tabulek a zkoumá, co je pro něj nejvýhodnější.

 

Děti ve znamení Kozoroha mají své zásady

 

Na první pohled není lehké poznat u dítěte znamení Kozoroha. Ono to totiž není snadné ani u dospělých. Kozoroh se vyznačuje vlastnostmi, které nejsou hned vidět. Nemají tak silné charisma jako lidé ve znamení Lva nebo neoplývají tak velkou energií jako Berani. Přesto tam společné rysy najdeme.

 

Děti ve znamení Kozoroha tak mohou být akční nebo pohodlné, intelektuálně nebo technicky zaměřené, může je bavit sport nebo budou upřednostňovat knížky. To je různé. Důležité pro ně je, že tyto činnosti dělají ze svého svobodného rozhodnutí. Nemají rády, pokud je někdo k něčemu nutí nebo jim něco zakazuje. V takovém případě pak ukážou svou tvrdohlavou a neústupnou stránku osobnosti.

 

Naopak nemají problém dodržovat řád a pravidla, protože to je základem jejich osobnosti. Mnohem větší problém mají s chaosem a změnami. Obvykle se nebudou umět hned přizpůsobit, pokud jim dostatečně nevysvětlíte důvod změny.

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže jste se narodili v některém z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), pak budete s dítětem ve znamení Kozoroha občas bojovat. Třecí plochy budou tam, kde nebudete schopni mluvit o svých pocitech.

Dítě-Kozoroh po vás bude chtít racionální vysvětlení vašich kroků, a pokud mu je nebudete umět dát, lehce vás odsoudí. Proto je dobré na tohle pamatovat a vždy si všechno vyjasnit.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení

Jako rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) můžete na své dítě působit trochu jako blázen. Potřebujete mít v životě stále nové podněty, neradi se nudíte a umíte si plnit své sny. Vaše dítě nemusí mít vždy pochopení pro vaši duši, ale zároveň si ho získáte svou otevřeností a vřelostí.

 

 

Rodič v ohnivém znamení

Máte-li povahu v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), nebudete se s vaším dítkem nudit. Budete pro něj neustále vymýšlet nové zábavné aktivity a dítě v Kozorohu to ocení. Bude mu imponovat vaše energie a vynalézavost. Pozor si ale dejte, abyste svými ambicemi netlačili svou ratolest k něčemu, co jí není blízké a nechce to dělat. Pak by mohly vzniknout konflikty.

 

 

Rodič v zemském znamení

Pokud máte se svým dítětem společný zemský živel (Býk, Panna, Kozoroh), pak vám nebude dělat problémy se s dítětem domluvit na organizaci povinností nebo volného času. Problém nastane, pokud s vámi dítě nebude sdílet stejný názor. Máte ve svých povahách urputnost a tvrdohlavost, proto nemusíte mít tolik pochopení pro vnímání toho druhého. Zkuste proto o svých postojích s dítětem v klidu promluvit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení