DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Jak vychovávat dítě ve znamení Býka

Znamení Býka se vyznačuje vytrvalostí, pracovitostí a tvrdohlavostí. Býci jsou neskuteční dříči. Nic pro ně není nemožné, protože když mají cíl, dosáhnou všeho, co si zamanou. Zaručený úspěch přes noc jim nic neříká, protože věří pouze v poctivou práci, pevnou vůli a své schopnosti.

 

Býci jsou klidní vzteklouni

 

Býci jako děti jsou většinou klidné a samostatné. Už od raného věku poznávají svět a vy jako rodiče pro ně můžete být skvělými průvodci. Nejsou příliš výřeční ani nepatří k těm věčně pobíhajícím dětem, o kterých se často mluví jako o hyperaktivních.  

 

Oni si potřebují na všechno přijít sami, ale nebudou kvůli tomu porušovat zákazy, ani se vystavovat nebezpečí. Nebudete je lovit z jezírka ani pro ně utíkat do silnice. Problém nastane, pokud něco chtějí, a vy se jim budete snažit vysvětlit, že to nemůžou dostat. Dokážou se vztekat a mají velkou výdrž. Stejně jako v dospělosti, kdy se jim bude dařit právě díky jejich silné vůli a výdrži.

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Pokud jste rodič narozený v ohnivém znamení (Beran, Lev nebo Střelec), pak se budete snažit svému dítěti vymýšlet různé aktivity, protože vy sami potřebujete v životě akci a zábavu. Vaše ratolest ve znamení Býka bude nadšená. Budete pro Býčka tím světlem a nadšením, které mu občas v jeho osobnosti chybí. Pozor si ale dejte, abyste moc netlačili na pilu. Býk nikdy nebude dělat něco, co se mu nechce, a dá vám to pěkně „sežrat“.

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), jste velmi citliví a spoustu věcí se vás dotýká. Býk má ale jinou náturu, proto se nenechte rozhodit jeho zásadovostí a tvrdohlavostí. To, že máte jiné osobnosti, neznamená, že byste spolu měli válčit.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení

Jako rodič ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) možná budete pro své dítě příliš komunikativní a sdílní. Nezapomeňte, že Býci potřebují svůj prostor a mají problém se otevřít a svěřit se se svými pocity. Buďte proto trpěliví a řekněte mu, že má vaši důvěru a může se kdykoliv přijít svěřit se svým trápením.

 

 

Rodič v zemském znamení

Rodiče narození v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh) mají se svým dítětem podobný pohled na určité věci. Zpravidla potřebují v životě řád a pravidla a nejsou líní. Problém nastává, když si tato pravidla budou uplatňovat ve výchově, což se tvrdohlavému dítěti v Býku líbit nebude.