Jak vychovávat dítě ve znamení Blíženců?

Blíženci jsou komunikativní, milují společnost druhých lidí a umějí si život vychutnávat naplno. Rádi cestují, poznávají něco nového a mají hodně aktivit. Mívají problém dotahovat věci do konce, vydržet a plnit sliby. Do všeho se vrhají s nadšením, ale pak je zaujme jiná aktivita a nemusejí dodržet, k čemu se původně zavázali.

 

Upovídané děti ve znamení Blíženců

 

Komunikace je pro Blížence důležitá už od útlého věku. Pro takové děti je typické rčení: co ví, to nepoví. Potřebují všechno s druhými sdílet a nejhorší pocit pro ně je, když je ostatní ignorují a nevěnují se jim. Mohou tak působit, že pořád musejí být středem pozornosti, ale Blíženci tak ješitní nejsou. Jen čerpají energii komunikací a mrzí je, když druzí nereagují.

 

Je proto vhodné rozvíjet jejich intelekt a odpovídat na všechny otázky, které je zajímají. Rodiče z Blíženců může často bolet hlava a připadat jim, že jim to děti v tomto znamení dělají naschvál. Ony se ale opravdu zajímají o spoustu témat a co je nevyřešené, to nedá jejich hlavičce večer spát.

 

Stinnou stránkou jejich povahy je, že neumí kontrolovat své emoce a příliš se prožívají. Když něco není podle jejich představ, mohou mít vztekací záchvaty, což je pro každého rodiče složitá situace. Důležité je v takových chvílích dítě netrestat, ale zkusit s ním nejdříve zjistit, co ho rozhodilo a jak se to dá vyřešit.

 

 

Rodič v ohnivém znamení

Pokud jste se narodili v jednom z ohnivých znamení (Beran, Lev, Střelec), pak si budete se svým dítětem rozumět ve společných aktivitách, intelektu a potřebě komunikace. Bude vás bavit trávit společný čas, budete vymýšlet zábavné hry a všechno si spolu řeknete. Někdy ale můžete příliš tlačit na pilu, tak pozor, abyste dítě svou energií nepřeválcovali.

 

 

Rodič ve vodním znamení

Jestliže je vaše osobnost ovlivněna vodním živlem (Rak, Štír, Ryby), pak určitě oceníte otevřenou a přátelskou povahu svého dítě. To vás naučí více mluvit o svých pocitech a nenechat si zkazit náladu něčím, co se nepovede. Dítě ve znamení Blíženců je totiž do každé činnosti nadšené. Buďte proto obezřetní, abyste mu nadšení nezkazili třeba negativní poznámkou.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení

Máte-li povahu ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář), budete jako neřízená střela. Se svým dítětem budete neustále vymýšlet nové plány, budete si plnit sny a sdílet své pocity. Občas vám ale bude chybět praktičnost a schopnost být nohama na zemi. To vám ale nebude vadit, protože jste jeden v druhém našli spřízněnou duši.

 

 

Rodič v zemském znamení

Jste-li rodičem v jednom ze znamení země (Býk, Panna, Kozoroh), nemusíte mít vždycky pochopení pro bláznivé plány svého dítěte. Je určitě dobré dát mu hranice a ukázat důležitost povinností, ale neměli byste mu nikdy zkazit radost ze hry nebo nadšení z nových věcí. Nehodnoťte hned praktickou stránku jeho plánů a naučte se od něj, jak si užívat život.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení