Jak vychovávat dítě ve znamení Berana?

Berani jsou velmi silné osobnosti. Mezi rysy jejich povahy patří akčnost, neústupnost a tvrdohlavost. Mají hodně energie a v případě neúspěchu na sobě nedají skoro nic znát a pokračují dál.

 

Berani jsou neposedné děti

 

Berani jako děti nesedí potichu v koutku, ale všude běhají a poznávají svět. Mají svou hlavu, a když něco nechtějí dělat, nikdo je k tomu nedonutí. Ani fyzické tresty nejsou nic, co by je zabrzdilo nebo na ně fungovalo. Naopak čím víc zákazů slyší, tím více se sami v sobě utvrdí, že mají pokračovat ve svém názoru a neměnit ho.

 

Nemají problém uznávat autoritu a poslouchat, ale nesmí to být v rozporu s jejich přesvědčením. Mají v sobě dobrodruha, který udělá všechno pro to, aby poznal svět. Někdy si namelou, ale to je ještě více posílí. Jsou alergičtí na věty typu: „Musíš!/Nesmíš!“, sami moc dobře vědí, co mají a hlavně chtějí dělat. Vychovávat je tímto způsobem je skoro zbytečné.

 

Na druhou stranu ale potřebují poznat hranice, aby ostatním svým chováním neubližovali. Proto správná cesta není ani to, když se jim budete podřizovat. Brzy by pak získali pocit, že jim patří svět, a stali by se z nich bezohlední sobci.

 

 

Rodič ve vodním znamení

Beran je ohnivé znamení a oheň s vodou mohou být skvělá dvojka, ale také velcí nepřátelé. Pokud jste se narodili v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby) a máte dítě ve znamení Berana, měli byste si uvědomit osobnostní odlišnosti, kvůli kterým mohou vznikat nedorozumění a konflikty.

 

Vaše dítko má přímočarou povahu, řekne hned, co si myslí, a dlouho se ničím netrápí. Neberte si proto některé jeho poznámky osobně, ale také to neduste v sobě. Buďte upřímný jako on a řekněte mu, co se vás dotklo.

 

 

Rodič ve vzdušném znamení  

Vzdušná znamení, mezi která patří Blíženci, Váhy a Vodnář, se vyznačují tím, že jsou komunikativní, společenští a mají vždy plno nápadů. Dítě ve znamení Berana se s nimi nudit nebude a je pravděpodobné, že v tomto případě nepůjde o klasický vztah rodič-dítě. Lidé ve vzdušných znamení příliš neuplatňují autoritativní výchovu, takže nakonec dítko ovlivněné ohnivým živlem bude ten, kdo bude mít poslední slovo.

 

 

Rodič v ohnivém znamení  

Dítě v Beranu a rodič ve znamení Berana, Střelce nebo Lva spolu mohou mít hezký vztah. Budou k sobě upřímní, nebudou dlouho otálet s vyjádřením svého názoru a nebudou se přetvařovat. Na druhou stranu by neměli říkat hned, co si myslí, protože mohou vznikat hádky. Když si dopřejí čas, prostor a porozumění, budou spolu vycházet lépe.

 

 

Rodič v zemském znamení  

Rodič v zemském znamení Býka, Panny nebo Kozoroha nemusí mít vždy pochopení pro smělé plány své ratolesti. Bude se snažit držet své dítě při zemi, aby si uvědomovalo rizika, na která může v životě narazit. Beran si ale stejně udělá všechno po svém. Je důležité, aby se o tom dokázali oba pobavit a ujasnit si, že ani jeden nechce tomu druhému ublížit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení