Jak vychovávat dítě podle horoskopu?

Kdo má dítě, tak ví, jak je jeho výchova neskutečnou lekcí, výzvou a něčím nepoznaným. Nedá se na to připravit a nikde se to neučí. Ale život získá nový rozměr – citlivější, uvědomělejší, zodpovědnější a naplněný láskou. 

 

A kdo má dětí víc, ví, že přestože uplatňuje stejnou výchovu, každé dítě reaguje jinak. Má odlišnou osobnost než jeho sourozenec, jinak reaguje a je citlivý na jiná témata. Jak nejlépe poznat osobnost svého dítěte a zvolit k němu nejvhodnější přístup? Jednu z možností nám nabízí horoskop. Konkrétně charakteristika osobnosti podle znamení horoskopu. Tak se pojďme podívat, co je pro vaše dítě typické. 

 

Děti ve znamení Berana ani chvilku neposedí

Berani jako děti nesedí potichu v koutku, ale všude běhají a poznávají svět. Mají svou hlavu, a když něco nechtějí dělat, nikdo je k tomu nedonutí. Neměli byste jim příliš věcí zakazovat, přikazovat a ani je fyzicky trestat. Na druhou stranu jim ale dejte hranice, jinak budou mít pocit, že jim patří svět, a stanou se z nich bezohlední sobci. 

 

Děti ve znamení Býka jsou klidní vzteklouni

Býci jako děti jsou většinou klidné a samostatné. Nepatří k těm věčně pobíhajícím dětem, o kterých se často mluví jako o hyperaktivních. Nebudete je tak lovit z jezírka ani utíkat pro ně do silnice. Problém nastane, pokud něco chtějí, a vy se jim budete snažit vysvětlit, že to nemůžou dostat. Dokážou se vztekat a mají velkou výdrž. Stejně jako v dospělosti, kdy se jim bude dařit právě díky jejich silné vůli a výdrži.

 

Děti ve znamení Blíženců nezavřou pusu

Děti ve znamení Blíženců jsou velmi upovídané a zvědavé. Potřebují všechno s druhými sdílet a nejhorší pocit pro ně je, když je ostatní ignorují a nevěnují se jim. Stinnou stránkou jejich povahy je, že neumí kontrolovat své emoce a příliš se prožívají. Když něco není podle jejich představ, mohou mít vztekací záchvaty, což je pro každého rodiče složitá situace. Důležité je v takových chvílích dítě netrestat, ale zkusit s ním nejdříve zjistit, co ho rozhodilo a jak se to dá vyřešit.

 

Děti ve znamení Raka jsou umanuté citlivky

Děti ve znamení Raka jsou citlivé a zranitelné. Velmi silně vnímají nespravedlnost, bezpráví nebo pocity druhých. Nejhorší pro takové děti je, když se jim rodiče snaží namluvit, že je všechno v pořádku, i když není. Je proto důležité těmto dětem nelhat, nic nepředstírat a nebrat jejich citlivost na lehkou váhu.

 

Děti ve znamení Lva jsou sluníčkoví klauni

Se znamením Lva je spojeno Slunce a děti v tomto znamení přesně takové jsou. Hodně se smějí, umějí si užívat a baví je spousta věcí. Milují trávit čas s ostatními dětmi nebo dospělými. Mají rádi lidské teplo, a proto když jsou samy, bývají nešťastní. Nevýhodou jejich povahy pak je, že musí být po nich, jinak se vztekají. Je proto dobré je někdy nechat, aby si vyzkoušely, čeho svou urputností dosáhnou.

 

Děti ve znamení Panny jsou tvrdohlaví puntičkáři

Děti ve znamení Panny bývají poslušné, protože jim nedělá problém uznávat autoritu. Nebývají ani tak akční a nevyžadují tolik pozornosti jako některé děti. Problémem u těchto dětí ale bývá, pokud jim často měníte řád nebo dáváte příkazy, kterým nerozumějí. V takových případech se bloknou a nic s nimi nehne. Nejsou ale tvrdohlavé ve stylu Berana, který si sám od sebe diktuje podmínky. Děti v Panně spíš reagují na situace, a jestliže kolem nich vládne zmatek, nedokážou v něm fungovat.

 

Děti ve znamení Vah jsou důvěřiví dobráci

V dospělosti mají Váhy už klidnější povahu, ale jako děti jsou aktivní a mají hodně energie. Velkou výhodou je, že se snadno začleňují do kolektivu. Někdy sice mohou být divoké, ale je to jen proto, že jsou šťastné s ostatními dětmi. Jsou to dobráci se srdcem na dlani, takže je někdy ostatní děti využívají. Jejich úkolem v dětství i později v dospělosti je nastavit si osobní hranice a nenechat si od druhých nic líbit.

 

Děti ve znamení Štíra umí být skvělí manipulátoři

Děti ve Štíru jsou citlivé, ale není to na nich na první pohled vidět. Jsou vyspělí už od útlého věku, zajímají je zakázaná témata a tabu. Nemá cenu jim lhát, protože tím dospělí ztratí jejich důvěru. A malí Štíři uznávají jenom toho, komu věří a koho obdivují. Zároveň ale buďte připravení se bránit, pokud budete mít pocit, že vaše dítě překračuje hranice. Má totiž tendenci chovat se povýšeně a manipulací dosáhnout toho, co chce.

 

Děti ve znamení Střelce jsou malí rozumbradové

Jejich zvídavost a činorodost, kterou má v sobě každý Střelec, se přirozeně objevuje i v dětském věku. Patří do skupiny těch dětí, které budou mít na všechno odpověď a nebudou dlouze přemýšlet, co řeknou. Jejich prostořekost, jež je v dětství roztomilá, jim je na obtíž v dospělosti. Jsou to malí rozumbradové, kteří skrývají v tělíčku moudrého (a někdy až přemoudřelého) dospělého.

 

Děti ve znamení Kozoroha potřebují řád 

Na první pohled není lehké poznat u dítěte poznat znamení Kozoroha. Ono to totiž není snadné ani u dospělých. Kozoroh se vyznačuje vlastnostmi, které nejsou hned vidět. Přesto tam společné rysy najdeme. Děti v Kozorohu nemají rády, pokud je někdo k něčemu nutí nebo jim něco zakazuje. V takovém případě pak ukážou svou tvrdohlavou a neústupnou stránku osobnosti. Naopak nemají problém dodržovat řád a pravidla, protože to je základem jejich osobnosti.

 

Děti ve znamení Vodnáře jsou malí dobrodruzi

Děti narozené ve znamení Vodnáře mají dobrodružnou duši. Už od útlého věku potřebují objevovat svět, i když je to ze začátku jenom jejich postýlka. Zajímá je všechno, co se nějak hýbe nebo stojí. Chtějí prozkoumat, co a jak funguje. Navíc nemívají pud sebezáchovy, takže rodiče musejí být neustále ve střehu. Na druhou stranu tyto děti dokážou rodiče udržet u jedné činnosti, protože jestli je něco zajímá, budou na to fascinovaně a dlouho zírat nebo se to budou snažit naučit.

 

Děti ve znamení Ryb mají citlivou duši

Pokud se vám narodilo dítě ve znamení Ryb, máte čest poznat tu nejcitlivější dušičku. Takové děti potřebují cítit bezmeznou lásku a pocit bezpečí. Jakmile něco není v souladu, vycítí to velmi rychle, přestože to nedají na sobě znát. V jejich duši se ale otiskne hluboký šrám.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení