Jak si vyložit svůj osobní horoskop – 3. část

V tomto článku navazujeme na předchozí dva články ze série Jak si vyložit horoskop. Dozvěděli jste se, co potřebujete k výkladu horoskopu, kde si zjisti svůj radix (osobní horoskop) a jak si udělat výklad na základě polarit, kvalit, živlů a hemisfér. Teď už zbývá ta nejtěžší část a to jsou planety, domy a aspekty. 

 

Začneme tedy planetami. Už jsme si řekli, že v osobním horoskopu je pro nás důležité sledovat celkem 12 prvků. Deset planet (Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto) a pak ascendent a Severní uzel. V horoskopu sledujeme, v jakých znameních tyto planety jsou (to především u osobních planet), ale je důležité také zjistit, v jakých jsou domech.

 

Co jsou astrologické domy?

Domy v astrologii představují jednotlivé oblasti života. Když se podíváme na svůj horoskop, tak vždy se začíná ascendentem, což je první dům. Pak se pokračuje proti směru hodinových ručiček a až k 12. domu. Je důležité vědět, v jakém znamení hrot každého domu (linie v horoskopu, která zobrazuje začátek další oblasti), pak zda jsou tam nějaké planety a zda tvoří tyto planety navzájem aspekty s dalšími planetami. 

 

První dům je tedy ascendent. Ten představuje naše vztahy s druhými, také to, jak působíme na první pohled a náš fyzický vzhled. Druhý dům zastupuje náš majetek, peníze a životní hodnoty. Třetí dům je o komunikaci, ale také do něj patří nižší vzdělání, sourozenci, sousedé nebo kratší cesty. Čtvrtý dům je naše rodina, domov, kořeny a jeden z rodičů. Pátý dům zastupuje kreativitu, děti, volný čas nebo krátkodobé a milenecké vztahy. Šestý dům představuje naše zaměstnání, každodenní práci a povinnosti. Sedmý dům je o partnerství a našem životním partnerovi. Osmý dům zahrnuje několik rovin: peníze druhých lidí (od rodiny, dědictví, od bank apod.), sexualitu, spiritualitu a smrt. Devátý dům představuje vyšší vzdělání, filozofické směry, ideologii, náboženství nebo cestování do zahraničí. Desátý dům je naše kariéra, společenské postavení, nadřízení a druhý z rodičů. Jedenáctý dům jsou naši přátelé, dále také zájmové spolky, hnutí nebo politické strany. Dvanáctý dům je nejsložitější na popis. Zahrnuje naši psychickou sílu, podvědomí, ale také nemocnice, instituce a zařízení pro lidi na okraji společnosti.

 

Planety v domech

V horoskopu si všímáme, které domy máme obsazené. Pokud je v jednom domě tři a více planet, tvoří tzv. stelium. Dá se říct, že daná oblast je pro člověka velmi důležitá. Každá planeta navíc sama o sobě něco symbolizuje. Slunce je naše osobnost, duše a seberealizace. Luna představuje naše city. Merkur je planetou myšlení a komunikace. Venuše zastupuje schopnost prožívat radost a lásku. Mars je naše fyzická síla, houževnatost a sexualita. Jupiteru se přezdívá „velké štěstí“ a přináší optimismus a expanzi. Saturn je naopak o těžkých zkouškách, vytrvalosti a trpělivosti. Uran představuje změny, novinky a inovace. Neptun je o naší intuici, uměleckým sklonům nebo naivitě. Pluto znamená transformaci.

 

Z předešlých odstavců už víte, co sledovat v horoskopu. Jednotlivé planety ale spolu tvoří aspekty, které nám řeknou něco více o tom, jak jsou naše životní témata spolu provázaná, kde to drhne a kde to naopak jde hladce. Zkombinovat pak všechny získané znalosti je složité a je dobré si alespoň jednou za život nechat udělat výklad od zkušeného astrologa.

 

V dalších článcích, které budou navazovat, vám postupně budeme představovat jednotlivé planety ve znameních a domech. Díky těmto informacím si můžete postupně skládat váš horoskop. Dejte nám vědět, jestli byly pro vás tyto informace užitečné a zda jste si už něco na svém osobním horoskopu vyzkoušeli! :-)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení