Jak si vyložit svůj osobní horoskop – 2. část

V minulém článku, jsme si řekli, co potřebujeme k výkladu horoskopu, co znamená radix a co sledujeme při jeho výkladu. V dnešní části série Jak si vyložit svůj osobní horoskop se dozvíte, jak si vyložit horoskop podle polarit, kvalit, živlů a hemisfér. Dozvíte se tak, jestli jste spíše dominantní povahy, jestli jste extrovert nebo jestli dokážete dotáhnout své plány do konce. 

 

Co jsou polarity, kvality, živly a hemisféry v horoskopu?

 Jsou to kritéria, podle kterých můžeme jednotlivá znamení rozdělit do skupin. Celkové rozdělení nám pak může pomoct vytvořit základní obrázek o našem charakteru. Charakteristika osobnosti, která z tohoto výkladu vyplyne, se ale musí brát v kontextu celého výkladu.

 A teď jak na to. Podívejme se na náš radix. Jak jsme si řekli v minulém článku, sledujeme deset planet (Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto), dále severní uzel a ascendent. Všechny prvky jsou v horoskopu znázorněny pomocí značek, kterým se říká „glyfy“. Využijte internet pro jejich rozklíčování. A pak si sepište, v jakých znameních máte těchto 12 prvků. 

 

Znamení horoskopu podle polarit

Polarity dělíme na aktivní (mužskou) a pasivní (ženskou). Jako znamení s aktivní polaritou se označují: Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec a Vodnář. Mezi znamení s pasivní polaritou patří: Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby. 

Pokud máte v horoskopu převahu aktivní polarity, dá se říct, že jste osoba, která spíš přichází s novými podněty, nápady a jste aktivní. Někdo může říct, že jste dominantní, ale vždycky záleží i na dalších aspektech. Jestliže převažují znamení s pasivní polaritou, jste spíše pasivnější a čekáte, s čím přijdou ostatní.

 

Znamení horoskopu podle kvalit

Kvality rozdělujeme do 3 skupin na základní, pevnou a pohyblivou. Znamení se základní kvalitou jsou: Beran, Rak, Váhy a Kozoroh. Pevná kvalita zahrnuje Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. Do skupiny pohyblivých znamení patří: Blíženci, Panna, Střelec a Ryby.

Čím více prvků máte v základní kvalitě, tak tím jste ctižádostivější, rozhodnější a dokážete si jít za svým. Pokud převažuje pevná kvalita, jste vytrvalý, stabilní člověk a dokážete dotáhnout své plány do konce. V případě převažující pohyblivé kvality se dá říct, že jste přizpůsobivý člověk, nedělá vám problém improvizovat a rychle reagujete na změny. A všimněte si, zda vám některá z kvalit nechybí. To je také důležitý ukazatel.

 

Znamení horoskopu podle živlů

Živly máme 4: oheň, voda, země a vzduch. Mezi ohnivá znamení patří: Beran, Lev a Střelec. Vodní znamení jsou zastoupená Rakem, Štírem a Rybami. Země je charakteristickým živlem pro Býka, Pannu a Kozoroha. Do skupiny vzdušných znamení řadíme Blížence, Váhy a Vodnáře.

Převaha ohně v našem horoskopu značí, že máme nadšení, zápal a energii do nových věcí. Voda v horoskopu ukazuje na míru empatie, citlivosti a schopnosti vcítit se do pocitů druhých. Vzduch naší osobnosti dodává na komunikativnosti, intelektuálním zaměření a potřebě být s lidmi. Země pak přináší praktičnost, schopnost být nohama na zemi a reálně zhodnotit naše plány. Stejně jako u kvalit je dobré se podívat, kolik prvků je v každém živlu a jestli nějaký živel zcela nechybí nebo není málo zastoupen.

 

Radix rozdělený na hemisféry

Když se podíváme na radix, vidíme, že je rozdělený 2 osami. Nás v tuto chvíli zajímá osa Ascendent–Descendent, tedy vodorovná čára, jež dělí kružnici v horní a spodní část. Ascendent vlevo znázorňuje východ Slunce. (V astrologii je znázornění východu a západu obráceně.) Jestliže jste se narodili před východem Slunce, bude Slunce pod horizontem ve spodní hemisféře a naopak. Až budete sčítat prvky, tak tentokrát nezapočítávejte ascendent.

Pokud vám vychází převaha planet nad horizontem, lze o vás říct, že jste rádi ve společnosti lidí, máte extrovertní povahu a nevadí vám být středem pozornosti. Je třeba ale upozornit, že záleží také na dalších aspektech v horoskopu a také, jaké jste znamení. Pokud jste na narodili např. ve znamení Raka, Štíra, Ryb nebo Panny, typický extrovert asi nebudete.

Pokud vám vychází převaha planet pod horizontem, lze o vás říct, že jste neradi středem pozornosti, máte introvertní povahu a nevyhledáváte příležitosti pro kontakt s více lidmi. Záleží také na dalších aspektech v horoskopu, především na slunečním znamení. Pokud jste na narodili např. ve znamení Lva, Vah nebo Blíženců, typický introvert asi nebudete.

Teď se podívejte na druhou osu, která vede svisle a její horní bod je označen zkratkou MC a spodní bod IC. Ta rozděluje radix na východní a západní hemisféru. Východní najdete vlevo a její součástí je i ascendent, proto ho stejně jako v předchozím případě nepočítejte do výsledku.

Jestliže vám vyšla převaha prvků ve východní hemisféře, znamená to, že si nenecháte moc poradit od druhých a máte svou hlavu. V případě převahy těles v západní hemisféře naopak člověk dá na druhé a nebude si prosazovat svou. A platí, že čím více prvků máte na jedné či druhé straně, tím je vliv silnější a více se projevuje.

Tak jak se vám tato část návodu na výklad osobního horoskopu líbila? Dejte nám vědět do komentářů, jestli byl článek srozumitelný a našli jste v něm potřebné informace. A příště navazujeme s třetí částí! :-)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení