Jak je možné rozdělit celý svět do 12 znamení horoskopu?

Někteří lidé zpochybňují pravdivost horoskopů argumentem, že není přece možné rozdělit přes 7 miliard lidí pouze do 12 skupin podle znamení horoskopu. To je pravda i zároveň lež. Váš osobní horoskop nebude zcela stejný jako toho, kdo se narodil ve stejném znamení, ale přesto můžeme říct, že máte určité věci společné.

Výklad horoskopu je založen na několika faktorech. Když se vás někdo zeptá, co jste za znamení, pravděpodobně budete znát odpověď. Znamení, ve kterém jste se narodili, je tzv. sluneční znamení. V době, kdy jste spatřili světlo světa, procházelo Slunce tím znamením. Charakteristika tohoto znamení určuje vaše základní povahové rysy. Když ještě k tomuto znamení přiřadíme odpovídající živel a planetu, můžeme se dozvědět několik věcí.

Jak navazujete vztahy s druhými lidmi? Jak reagujete, pokud vás někdo naštve? Jak dosahujete svých cílů? Jak se projevujete ve společnosti větší skupiny lidí? Jaké povolání je pro vás vhodné? A tak bychom mohli pokračovat. Na druhou stranu komplexní výklad horoskopu je možné udělat jen za předpokladu, že víme přesný čas (hodiny a minuty) a místo narození. V takové chvíli nám horoskop dá nahlédnout do dalších aspektů, které mohou dotyčného v životě ovlivňovat.

Například když je někdo narozen ve znamení Lva, očekává se, že bude vůdčím typem s přirozenou autoritou, ale jeho horoskop v čase zrození prozradí, že má pozici planet, která odkazuje na introvertní povahu. Tento člověk proto bude mít problém se sebeprosazením a nebude rád středem pozornosti jako typický Lev. To ale neznamená, že na něj nebude horoskop ve Lvu sedět.

Velký vliv má také rodina, ve které vyrůstáme. Záleží, v jakém znamení jsou naši nejbližší a zda jsou naše povahové rysy podpořeny výchovou či nikoliv. Maminka ve znamení Panny jako perfekcionistka nejspíš nebude mít pochopení pro svobodomyslnou duši svého dítěte ve znamení Vodnáře a jeho touhu dělat si věci po svém. Na druhou stranu pokud se jí příčí výrazně omezovat svobodu dítěte, může si tyto povahové rysy uplatňovat třeba v práci.

Vždy proto záleží, jak se svým charakterem naložíme. Zda se o rysech své povahy podle horoskopu budeme chtít dozvědět něco víc nebo to necháme plavat a uvidíme, jak budeme reagovat v situacích, které se nám budou stávat. Nejsme stroje a je jenom na nás, jaký způsob sebepoznání si zvolíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení