Horoskopům nevěřím, dají se napasovat na každého

Lidé, kterým přijdou horoskopy jako nesmysl a astrologie jako pavěda, často argumentují tím, že charakteristiky znamení se dají napasovat na kohokoliv. Tvrdí také, že obecné vlastnosti, jako je například tvrdohlavost, ctižádostivost nebo puntičkářství, má každý člověk v sobě. Z tohoto důvodu se pak texty o znameních horoskopu dají libovolně měnit podle toho, jak se nám to hodí. 

 

Je pravdou, že neexistuje nikdo, kdo by splňoval charakteristiku daného znamení na 100 %. To ale není potvrzením, že by astrologie nefungovala a její závěry by byly mylné. Znamení horoskopu, tzv. sluneční znamení, totiž vypovídá pouze o tom, jací jsme jako osobnosti a jaký máme charakter. Dál ale musíme vzít v potaz třeba ascendent, který nám řekne více o tom, jak se chováme ve vztazích s druhými a jak působíme na okolí. Důležité je i postavení Měsíce a planet ve znameních (Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Pluto). V neposlední řadě nám konkrétnější obrázek o člověku řeknou tzv. domy, což jsou oblasti života, a záleží, jaké domy máme planetami obsazené. 

 

Dalším faktem je, že jsme sami sebe určitě v životě přistihli v různých situacích, kdy jsme se třeba nezachovali ideálně. Možná jsme si nenechali poradit nebo nám ješitnost bránila uznat chybu. Ano, v takových případech můžeme tvrdit, že každý z nás dokáže být ješitným nebo tvrdohlavým. Stejně tak jsme určitě za svůj život pomohli spoustě lidem a solidarita je nám lidem vrozená.

 

Na druhou stranu tyto situace nevyvrací fakt, že charakteristiky slunečního znamení na lidi v nich narozených sedí. Zjistíte to hlavně při práci ve skupině. Všimli jste si, že například když šéf v práci rozdá úkoly, každý je zpracovává jinak? Nebo když rodiče uplatňují na své děti stejnou výchovu, přesto se každé dítě chová a projevuje odlišně? Když potom pozorujeme, jak se lidé chovají podle charakteristik znamení horoskopu, zjistíme, jak všechno do sebe zapadá. A je to často velká zábava. :-)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení