Horoskop není výmysl šarlatánů

Někteří lidé si myslí, že horoskop je pavěda a šarlatánství a že není možné, aby uskupení hvězd na nebi ovlivňovalo naše životy. V této souvislosti také často padá otázka: „Věříš na horoskopy?“ Astrologie ale není nic, na co by se dalo věřit nebo nevěřit. Je to obor vycházející z vědeckých poznatků.

 

V první řadě je tak potřeba vyvrátit mýtus, že astrologie zkoumá hvězdy a jejich vliv na lidi. Je matoucí, že máme souhvězdí pojmenované po jednotlivých znameních horoskopu (např. souhvězdí Raka, Střelce apod.), ale astrologie nepracuje se souhvězdími. Astrologie počítá s polohou a pohybem planet (Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto) a dalších těles, jako je Slunce nebo Měsíc. Nebeská tělesa v době našeho narození, tedy ve chvíli, kdy jsme vykoukli na svět, byla vůči sobě a vůči Zemi v nějakém postavení. Z tohoto postavení vychází náš osobní horoskop. Pak samozřejmě můžeme zkoumat polohu těles v průběhu jednotlivých období a vlivy, které by pohyb planet mohly mít na budoucnost.

 

Nikdy bychom ale neměli brát výklad horoskopu jako něco, co nás omezuje a brání nám svobodně se rozhodnout. Astrolog nám může říct, jakým způsobem fungujeme ve vztazích, jak některé věci prožíváme nebo které oblasti života jsou pro nás důležité. Vždycky ale záleží na naší schopnosti tyto informace přijmout a dál s nimi pracovat.

 

Astrolog zjistí, jestli jsme dominantní

 

A co konkrétně můžeme z horoskopu zjistit? Tak například to, jestli patříme mezi dominantní lidi, kteří rádi přicházejí s novými podněty a inspirují ostatní. Také to, jestli dáme častěji na názor druhých nebo máme svou hlavu. Jestli jsme spíše extroverti nebo introverti. Zda jsme vytrvalí, přizpůsobiví nebo ambiciózní.

 

Ano, někdo by mohl namítnout, že přece každý jsme někdy průbojnější a někdy zakřiknutější. Cítíme se šťastní ve společnosti lidí stejně jako o samotě. To je samozřejmě pravda, ale jádro naší povahy máme dané a záleží na nás, jak s ním naložíme. Velkou roli tady hraje i sebereflexe. Někdy si o sobě totiž myslíme, že jsme naklonění názoru druhých, ale když se na tento rys zeptáme svých blízkých, možná nám to vyvrátí. Budou nás mít za ty, kteří si nenechají nikdy poradit. Proto je nejlepší stále se ptát sami sebe a druhých a všechny nové poznatky využít k tomu, abychom byli šťastnější.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení