Co je ascendent a jak ho zjistíte?

Ascendent je pojem, který většina lidí už někdy slyšela ve spojení s horoskopem. Mnoho lidí ale neví, co ascendent je, jak ho zjistí a co se dá z něj vyčíst. Když jste se narodili, byla nebeská tělesa v určitém postavení vůči sobě. Zaujímala také svou polohu na obloze, a tím také předurčila, jakou budete mít povahu nebo co budete ve svém životě řešit.

 

Je ale potřeba říct, že každý má možnost tvořit si svůj život podle sebe, a proto by se na osobní horoskop nikdo neměl dívat tak, že je všechno dané a není možné to změnit. Čím více informací o sobě zjistíte, tím také lépe pochopíte, co můžete změnit a jak. V tom je horoskop úžasný a ascendent je v tomto případě jeden z dílků této skládačky.

 

 

Ascendent nezjistíte bez přesného času narození

Co konkrétně ascendent je a kde ho ve svém horoskopu najdeme? Ascendent v první řadě není žádná planeta, která by se pohybovala vesmírem, ani jiné nebeské těleso zachycené na obloze. Je to oblast, která se v horoskopu označuje jako 1. dům. Rozlišujeme 12 domů, které si můžeme představit jako takové chlívečky, ve kterých v daný moment (v tomto případě v okamžiku zrození) mohou nebo nemusí být planety. Tyto domy znamenají oblasti, které nás v našem životě ovlivňují jako např. práce, rodina nebo zdraví. Jednotlivé domy jsou ale v našem horoskopu zachyceny podle přesného času narození. Bez něj se tak nedopátráme, které oblasti jsou pro náš život velmi významné a jakým způsobem s nimi pracovat. Jestliže tedy nevíte, kdy přesně jste se narodili, zeptejte se maminky, na matrice nebo v porodnici.

 

Jak zjistit ascendent

Pak už není takový problém zadat si na internetu výpočet ascendentu a najde se vám několik stránek, díky nimž zdarma zjistíte, v jakém znamení máte ascendent. Jak jsme se zmínili výše, ascendent je 1. dům, ale zatím jsme si neřekli, kterou oblast v životě představuje. Ve zkratce se dá říct, že ascendent je to, jak působíte na druhé lidi. Jaký dojem z vás mají lidé, kteří vás neznají, jak navazujete kontakty s cizími lidmi a může v některých případech ovlivňovat i váš charakter.

 

 

Ascendent v protikladu k vaší přirozené povaze

Možná si říkáte, k čemu mi takové informace jsou dobré. Tak například pokud jste se narodili ve znamení Raka, máte sklony být introvertnější povahy, nebýt tolik otevřený k lidem hned na potkání a většinu pocitů si držíte v sobě. Jestliže ale zároveň máte ascendent ve znamení Berana, tak nemusíte vůbec působit jako typický Rak. Ohnivé znamení Berana z vás dělá akčního, energického člověka, který se na první pohled nekrčí nikde v koutku a nedělá mu problém vejít mezi nové lidi a seznámit se. Až poté, co vás lidi pořádně poznají, zjistí, že máte v sobě povahu charakteristickou pro vodní znamení Raka.

 

Zjistěte, v jakém znamení máte ascendent, a porovnejte ho se znamením, ve kterém jste se narodili. Možná najdete odpověď na to, proč jste vždycky působili na nové lidi jiným dojmem, než jste čekali. A budete také mít další klíč k tomu, co váš charakter ovlivňuje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení