DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené od 13.9 do 19.9. budou všechny objednávky pořízené v tento týden odeslané po 19.9. Děkuju za pochopení. Ivana (AVANELA.CZ)

Co je ascendent a jak ho zjistíte?

Ascendent je pojem, který většina lidí už někdy slyšela ve spojení s horoskopem. Mnoho lidí ale neví, co ascendent je, jak ho zjistí a co se dá z něj vyčíst. Když jste se narodili, byla nebeská tělesa v určitém postavení vůči sobě. Zaujímala také svou polohu na obloze, a tím také předurčila, jakou budete mít povahu nebo co budete ve svém životě řešit.

 

Je ale potřeba říct, že každý má možnost tvořit si svůj život podle sebe, a proto by se na osobní horoskop nikdo neměl dívat tak, že je všechno dané a není možné to změnit. Čím více informací o sobě zjistíte, tím také lépe pochopíte, co můžete změnit a jak. V tom je horoskop úžasný a ascendent je v tomto případě jeden z dílků této skládačky.

 

 

Ascendent nezjistíte bez přesného času narození

Co konkrétně ascendent je a kde ho ve svém horoskopu najdeme? Ascendent v první řadě není žádná planeta, která by se pohybovala vesmírem, ani jiné nebeské těleso zachycené na obloze. Je to oblast, která se v horoskopu označuje jako 1. dům. Rozlišujeme 12 domů, které si můžeme představit jako takové chlívečky, ve kterých v daný moment (v tomto případě v okamžiku zrození) mohou nebo nemusí být planety. Tyto domy znamenají oblasti, které nás v našem životě ovlivňují jako např. práce, rodina nebo zdraví. Jednotlivé domy jsou ale v našem horoskopu zachyceny podle přesného času narození. Bez něj se tak nedopátráme, které oblasti jsou pro náš život velmi významné a jakým způsobem s nimi pracovat. Jestliže tedy nevíte, kdy přesně jste se narodili, zeptejte se maminky, na matrice nebo v porodnici.

 

Jak zjistit ascendent

Pak už není takový problém zadat si na internetu výpočet ascendentu a najde se vám několik stránek, díky nimž zdarma zjistíte, v jakém znamení máte ascendent. Jak jsme se zmínili výše, ascendent je 1. dům, ale zatím jsme si neřekli, kterou oblast v životě představuje. Ve zkratce se dá říct, že ascendent je to, jak působíte na druhé lidi. Jaký dojem z vás mají lidé, kteří vás neznají, jak navazujete kontakty s cizími lidmi a může v některých případech ovlivňovat i váš charakter.

 

 

Ascendent v protikladu k vaší přirozené povaze

Možná si říkáte, k čemu mi takové informace jsou dobré. Tak například pokud jste se narodili ve znamení Raka, máte sklony být introvertnější povahy, nebýt tolik otevřený k lidem hned na potkání a většinu pocitů si držíte v sobě. Jestliže ale zároveň máte ascendent ve znamení Berana, tak nemusíte vůbec působit jako typický Rak. Ohnivé znamení Berana z vás dělá akčního, energického člověka, který se na první pohled nekrčí nikde v koutku a nedělá mu problém vejít mezi nové lidi a seznámit se. Až poté, co vás lidi pořádně poznají, zjistí, že máte v sobě povahu charakteristickou pro vodní znamení Raka.

 

Zjistěte, v jakém znamení máte ascendent, a porovnejte ho se znamením, ve kterém jste se narodili. Možná najdete odpověď na to, proč jste vždycky působili na nové lidi jiným dojmem, než jste čekali. A budete také mít další klíč k tomu, co váš charakter ovlivňuje.