Avanela je příběhem dvou spřízněných duší

Jsme dvě kamarádky a na začátku února roku 2018 jsme se rozhodly, že si splníme sen a vytvoříme projekt, který nebude bavit jen nás, ale třeba i další lidi. Co bude cílem projektu? Jaký bude podnikatelský plán? Jak si rozdělíme role?

Na tyto otázky hledá odpověď každý, kdo s něčím začínal a něco rozjížděl. My jsme ale odpovědi věděly, aniž bychom si je předem řekly. Jak je to možné?

Známe se už od svých 3 let a naše přátelství tak trvá přes čtvrt století. Všechno začalo už ve školce. Školka byla prvním místem našeho společného dobrodružství. Tam jsme vymýšlely pohádky, plánovaly, že jednou napíšeme scénář k filmu nebo jsme probíraly, jak se dělají děti. Pak začala škola, ale nejvíc zážitků jsme samozřejmě měly mimo ni. Ve volném čase jsme si hrály na princezny, koukaly se na Hříšný tanec a začaly snít o panu Božském. Byly jsme spolu, když spadla dvojčata v New Yorku, dívaly jsme se zrovna na Pomádu a jedly rohlík s nutelou.

Zkoušely jsme spolu plést, vyšívat a háčkovat, chodily ven na kolo nebo běhat a společný čas zůstal i po přestupu jedné z nás ze základky na gympl. Pořád jsme si měly o čem povídat a s novými zážitky a kolektivy zůstala potřeba se svěřovat a trávit společně čas.

Střední škola. První diskotéky do rána, seznamování se s alkoholem i různými typy mužů, první společná dovolená u moře a první vážný vztah. Pak svaťák, a přestože každá studujeme jinou střední, trávíme ho spolu. Vysoká škola, první zkouškové, státnice a zase se nám zrychluje tep, když víme, že ta druhá jde právě teď před komisi.

Kdybychom každá žila na opačném konci planety a nikdy se nepotkaly, jsme přesvědčené o tom, že bychom prožívaly to samé, ale jsme rády, že jsme mohly být spolu. Nakonec i na ten přesun na druhý konec planety došlo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení