Ascendent v Panně – co o vás vypovídá?

Máte ascendent ve znamení Panny nebo někoho takového znáte? Jak se takový člověk chová, jaký je a co je pro něj typické? 

 

Ascendent vyjadřuje náš projev navenek, jak působíme na ostatní, jak vypadáme, jak se chováme ve vztazích s druhým a jak nás ostatní vnímají. Pokud byste chtěli vědět, kde hledat ascendent na obloze a jak je provázaný s naším slunečním znamením, přečtěte si tento článek, ve kterém je to popsané více. 

 

Ascendent v Panně

Lidé s ascendentem v Panně působí na první pohled uzavřeně. Drží si od druhých odstup a nevěří každému na potkání. Když nové lidi už důvěrně znají, nemají problém se jim svěřit. Pořád ale zůstávají ve střehu, protože mají své zásady, které uplatňují jak na sebe, tak na ostatní.

 

Zásadovost pak někdy u nich vede k nekompromisním postojům a názorům. Nesnášejí nezodpovědnost a dodrží, co slíbí. Jsou také velmi pečliví, proto když je někdo poprosí, svůj úkol splní na 100 %. Tuto svou pečlivost můžou brát jako velkou výhodu, ale někdy sami na sobě cítí, že jim dává zabrat. Nedokážou nic udělat napůl a kladou až příliš velký důraz na detail. 

 

Tento rys pak vede k perfekcionismu a workoholismu. Tak jako jsou nároční na sebe, jsou nároční i na druhé. Měli by si dát pozor, aby je jejich okolí nezačalo vnímat jako ty, kterým není nikdo dost dobrý. To by byla škoda, protože to není jejich záměrem.

 

Znamení Panny je ale také o nedostatku sebedůvěry. Tito lidé se pak bojí riskovat, aby nebyli zklamaní. Kdo nic neriskuje, nic nezíská. Proto by ve vztazích s lidmi měli naučit být spontánnější a nebát se, že je ostatní zraní.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení