Ascendent v horoskopu – co o vás vypovídá?

Tímto článkem začínáme sérii o ascendentu v jednotlivých znameních. Co je ascendent? Jak se dá zjistit a co o nás vypovídá? Mohou nám informace o něm pomoct v běžném životě?

 

My jsme přesvědčené, že ano. Nejdříve si pojďme říct, co to ascendent vůbec je. Astrologie zkoumá vliv postavení planet a jejich pohybu na náš život. Jinak řečeno – všímá si souvislostí toho, co je na nebi, s tím, co je na zemi. Když se díváme na nebeská tělesa z naší planety Země, zdá se nám, že se tělesa pohybují, zatímco stojíme na místě. Astrologie proto používá tento geocentrický pohled, i když astrologové dávají Galileovi za pravdu. :-) Slunce pak v tomto pojetí kreslí pomyslnou dráhu kolem Země. Této dráze říkáme ekliptika. 

 

Můžeme si ji představit jako kruh, který je rozdělen na 12 částí. Ta odpovídají jednotlivým znamením horoskopu, jak je známe. V okamžiku našeho narození jsou planety včetně Slunce a Měsíce v nějakém znamení. To pak určuje, jaké jsou naše charakterové vlastnosti, jak vycházíme s lidmi atd. Horoskop má ale kromě planet a znamení ještě třetí úroveň a to jsou tzv. domy. To jsou oblasti života, která jdou zjistit pouze tehdy, když známe přesnou hodinu a minutu narození. Domy se vypočítávají podle pohybu Země kolem své osy. První dům se nazývá ascendent. 

 

Co je ascendent a kde ho najdeme 

Ascendent je bod, kdy se ekliptika protíná s horizontem Země na východě a kdy vychází v tomto bodě Slunce. Vyjadřuje náš projev navenek, jak působíme na ostatní, jak vypadáme, jak se chováme ve vztazích s druhým a jak nás ostatní vnímají. Když jste se narodili, procházelo Slunce nějakým znamením. Když jste se například narodili na konci prosince, Slunce bylo v té době ve znamení Kozoroha. Vaše sluneční znamení je tedy Kozoroh. Sluneční znamení vypovídá o naší duši a osobnosti. Kdo jsme, jací jsme, co máme rádi, jaké máme silné stránky nebo s čím bojujeme po osobnostní stránce. Ascendent je pak náš projev navenek. Ten dává naší osobnosti tvar a projev.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení