7 vlastností, které jsou typické pro Blížence

Lidé ve znamení Blíženců jsou akční, komunikativní a není s nimi nuda. Stále něco vymýšlejí a mají plnou hlavu svých snů. Rádi si své sny plní, užívají si života, proto je pro většinu lidí radost být s nimi v kontaktu. Jako každý mají i své stinné stránky povahy. Jaké povahové rysy mají tito zrozenci?

 

Výřečnost

Komunikativnost patří mezi typické vlastnosti pro Blížence. Nemusejí to být vyloženě extroverti nebo být za každou cenu středem pozornosti, ale rádi si s druhými povídají a sdílejí s nimi, co se jim v životě děje. 

 

Přátelskost

Jako mají rádi lidi, tak se ke všem chovají velmi přátelsky. Snadno navazují vztahy s druhými a obvykle mívají hodně známých. Neudržují se všemi pevná a dlouhodobá přátelství, ale vždycky mají své lidi na různých místech. Kdo zná Blížence, tak ví, že mu kdykoliv pomůže on sám nebo mu aspoň předá kontakt na někoho dalšího.

 

Důvěřivost

S jejich otevřeností vůči druhým lidem souvisí i další typický rys jejich povahy a tou je jejich důvěřivost. Mají tendenci si myslet, že ostatní lidi myslí stejně jako oni, proto je kolikrát nenapadne, že by si měli něco ověřit. Až některé životní zkušenosti je naučí, že to s nimi každý nemusí myslet dobře. 

 

Roztěkanost

Blíženci se zajímají o spoustu oborů, mívají obvykle několik zájmů a rádi poznávají něco nového. Když se jim naskytne příležitost k seberozvoji nebo vzdělávání, jsou nadšení a nenechají si nic utéct. Tyto nové impulzy jim dodávají energii a chuť do života. Problém pak nastává, když se jim aktivity nakupí a oni nestíhají. Pak si musejí přiznat, že nezvládnou splnit všechno, co slíbili. Proto by vždycky měli myslet více dopředu a pečlivě si rozplánovat čas.

 

Povrchnost

Nejsou povrchní ve smyslu, že by se nezajímali o druhé a nebyli vděční. Často ale bojují s tím, že se musejí srovnávat s ostatními a pak na ně dopadá vnitřní stres. Vědí, že se potřebují od lidí inspirovat a to je posouvá dál, ale zároveň to nedokážou ukočírovat a pak jsou z toho nešťastní.

 

Přehánění 

Každý, kdo už slyšel Blížence o něčem vyprávět, měl pocit, že se to nemohlo odehrát přesně tak, jak popisují. Oni totiž přehánějí. Nedělají to ale s úmyslem na někoho zapůsobit, to bychom jim křivdili. Jen jejich výřečnost a živý temperament způsobí, že si historky přikrášlí.

 

Ublíženost

Možná by někdo mohl namítnout, že to není vlastnost. Ale oni tento rys mají i v názvu svého znamení! Sice si většina lidí představí blízkost, ale s ní souvisí i ublížit sobě nebo druhému. U těchto zrozenců je to o tom, že si hodně věcí berou osobně. Je pro ně těžké se dívat na věci s nadhledem, proto se jim vždycky snažte vysvětlit, proč máte potřebu s nimi nesouhlasit. Jinak by vzniklo jedno velké nedorozumění.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení