12 znamení zvěrokruhu - poznáte se ve svém znamení?

Země obíhá kolem Slunce, ale pohledem z naší planety to vypadá opačně. Tato zdánlivá dráha Slunce kolem Země pak tvoří dvanáct znamení horoskopu, která jsou rozdělena do období jednoho roku. V době, kdy jste se narodili, Slunce se nacházelo v jednom z těchto dvanácti znamení. Sedí na vás charakteristika vašeho znamení?

 

 

Beran

Beran je prvním znamením horoskopu a začíná v období jarní rovnodennosti. Berani bývají tvrdohlaví a málokdy si nechají vymluvit své plány. Do všeho se vrhají po hlavě a mají hodně energie. Jsou to průkopníci a často tak zanechávají historickou stopu v neprobádaných oblastech. Milují výzvy, adrenalin a dobrodružství.   

 

 

Býk

Po Beranovi následuje Býk. Je to znamení zemské, takže jeho zrozenci jsou v životě nohama na zemi, jsou praktičtí a nenechají se ovlivnit emocemi. Někdy jako kdyby jim emoce chyběly a mívají problém se otevřít a mluvit o svých pocitech. Bývají také příliš zatvrzelí, takže když se naučí přijmout i názory druhých, budou lépe s ostatními vycházet.

 

 

Blíženci

Blíženci milují život a umějí si ho vychutnávat naplno. Mají hodně mentální energie, jsou komunikativní a jsou rádi ve společnosti lidí. Mají také hodně zájmů, takže někdy je nemožné je zastihnout v klidu. Často nestíhají plnit všechno, co druhým slíbili, ale nejde se na ně zlobit. Jsou jako děti – s nevinným pohledem a radostnou duší.

 

 

Rak

Rak je vodní znamení a mezi hlavní rysy jeho povahy patří citlivost, empatie a obětavost. Pro druhé by se rozkrájel, ale často zapomíná na sebe. Má v sobě hodně myšlenek, pocitů a emocí a je důležité, aby se je naučil zpracovávat. Jinak si své nálady bude vybíjet na druhých. Svou vnitřní energii může vložit do nějaké kreativní činnosti, kde uvidí výsledek, a může tak i druhé podarovat svým dílem.

 

 

Lev

Lev je králem zvířat a ani jako znamení nepatří k těm, co by se krčili někde v koutku. Lva většinou poznáte podle toho, že se stává ve společnosti často středem pozornosti a má charisma. Má rád svou skupinu přátel a pro rodinu by udělal všechno na světě. Je velmi velkorysý, ale jeho slabinou je ješitnost. Mívá problém uznat chybu a omluvit se.

 

 

Panna

Panna je praktická, zásadová a puntičkářská. Lidé v tomto znamení potřebují důkladně zvážit všechny možnosti, než se rozhodnou. Málokdy jsou spontánní. Také jsou zaměření na detail, což se hodí především v zaměstnání, která tuto schopnost vyžadují. Akorát někdy musejí mít všechno podle pravidel, což druzí nedokážou pochopit. Když se naučí občas se uvolnit a slevit ze svých zásad, objeví novou stránku života.

 

 

Váhy

Lidé narození ve znamení Vah jsou idealisté a nesnášejí nespravedlnost. V životě hledají rovnováhu, proto nemají rádi konflikty a hádky. Často jsou prostředníky mezi dvěma stranami sporu. Jsou také velmi společenští a rádi tráví čas se svými přáteli. Úskalím jejich povahy je nerozhodnost. Jak už z názvu znamení vyplývá, stále nad něčím váhají a zvažují lepší možnosti.

 

 

Štír

Štír patří mezi vodní znamení, takže v sobě má citlivost a empatii. Ty ale nejsou na první pohled vidět, protože je skrývá pod maskou. Proto se o Štírech říká, že jsou nevyzpytatelní a bodnou, když to nejméně čekáte. Oni ale vždy jdou do hloubky, nesnášejí přetvářku a povrchnost, proto jsou skvělými a věrnými přáteli. Kdo jim dá svou důvěru, toho nikdy nezklamou.

 

 

Střelec

Střelec má hodně zájmů, miluje cestování a poznávání nových kultur a pořád něco objevuje. Také stále hledá pravdu a někdy je až příliš přesvědčený o té své. Díky vnitřnímu ohni (Střelec patří mezi ohnivé znamení) se ničeho nebojí, vrhá se do všeho nového po hlavě a má hodně energie. Někdy jsou jeho ideály neslučitelné s realitou a pak je zahořklý a depresivní. Jinak je to ale osobnost s věčně pozitivními výhledy do budoucna.

 

 

Kozoroh

Kozoroh jako zástupce zemského znamení stojí nohama na zemi, nemá nereálné plány a svých cílů dosahuje pomalu, ale vytrvale. Nepotrpí si na zaručeně rychlý úspěch a ani krátkodobé románky mu nic neříkají. Kozoroh vyniká pracovitostí, trpělivostí a zásadovostí. Někdy by ale mohl slevit ze svých zásad, protože rozhodovat se podle rozumu vždycky nejde. Když poslechne, co mu říká srdce, bude působit uvolněněji a bude šťastnější.

 

 

Vodnář

Vodnář patří mezi vzdušná znamení. Je společenský, má hlavu plnou plánů a umí si plnit své sny, které se ostatním zdají nesplnitelné. Pro Vodnáře ale neexistují žádné hranice, nezná žádná tabu a dokáže cokoliv. Někdy může působit namyšleně nebo ignorantsky, protože se nestará, co dělají druzí. On je připravený každému pomoct, ale díky tomu, že se vždycky soustředí jen na sebe, toho může spoustu zvládnout. Nesnáší pomluvy, přetvářku a malichernosti.

 

 

Ryby

Ryby jsou vodní znamení a není výjimkou, že lidé v tomto znamení narození milují vodu. Voda ale také představuje podvědomí a Ryby jdou často do hloubky. Jednak mají v sobě vrozenou schopnost empatie a jednak jsou samy sobě často terapeuty. Mají bohatý vnitřní svět, ve kterém je možné cokoliv. Jejich fantazie nezná mezí stejně jako jejich obětavost. Pro tyto zrozence je tak v životě největším úkolem vymezit se vůči ostatním, nastavit si své hranice a nesplynout v davu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení